Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Policijas darbinieki profilaktiskā reida laikā atklāj nelikumīgi glabātas cigaretes 2010. gada 29. aprīlis

2010.gada 29.aprīlī

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību

birojs informē

Policijas darbinieki profilaktiskā reida laikā atklāj nelikumīgi glabātas cigaretes

Vakar, 28.aprīlī, Valsts policijas (VP) Vidzemes reģiona pārvaldes (VRP) Valkas iecirkņa darbinieki, turpinot darbu ar nelegālo alkoholisko dzērienu, spirta, tabakas izstrādājumu un citu ar akcīzi apliekamo preču apkarošanu, veica profilaktisko reidu Strenču novada Sedā. Reida laikā tika konstatēts, ka veikalā “LANA” pārdevēja - 1956. gadā dzimusi sieviete, pārdeva pircējam tabakas izstrādājumus - cigarešu paciņu Ļeņingrad (Ls 0,80 vērtībā), kas marķēta ar Krievijas Federācijas akcīzes nodokļa markām. Pārbaudot veikala telpas, policijas darbinieki tajās atrada un atsavināja nelikumīgi uzglabātas 109260 cigaretes (jeb 5463 dažādu marku cigarešu paciņas).

Šis ir pirmais gadījums iecirkņa teritorijā, kad konstatēta nelegālo cigarešu tirdzniecība oficiālā tirdzniecības vietā. Atsavinātās cigaretes ir marķētas gan ar Krievijas Federācijas, gan Baltkrievijas akcīzes nodokļu markām. Daļa cigarešu bija bez akcīzes markām, kas liek domāt, ka cigaretes ražotas nelegāli tepat Latvijā vietējam tirgum. Par to, ka veikals strādājis „ar vērienu” un plašam klientu lokam, liecina ne tikai izņemto cigarešu daudzums, bet arī sortiments – atsavinātas 26 dažādu marku cigaretes.

Par minēto faktu uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 221. panta 1.daļas “Par alkoholisko dzērienu vai tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu (pārvadāšanu) vai realizāciju, ja tā rezultātā radīts būtisks kaitējums”, kas paredz sodu ar arestu vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz sešdesmit minimālajām mēnešalgām .

Uzziņai:

Šomēnes nelegālās cigaretes un alkohols atsavināts arī Valmieras iecirknī. Valmieras iecirkņa Kārtības policijas nodaļas darbinieki, veicot pārbaudes vairākās adresēs, Zilākalnā atsavināja 2 litrus šķidruma ar alkoholam raksturīgu smaku un 48 paciņas cigarešu, Dikļu pagastā atsavināja 34 paciņas cigarešu, bet 10.aprīlī, veicot iepriekš saņemtas informācijas pārbaudi, Mazsalacā kādā adresē atsavināja 452 paciņas cigarešu un 4 litrus alkohola.Sagatavoja:
Dace Jukāma
Valsts policijas
Vidzemes reģiona pārvaldes
Prevencijas grupas vecākā inspektore
Tālr.64201351
Mob.tālr.28653999
dace.jukama@valmiera.vp.gov.lv