Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Policijas darbinieki atklāj nelegālu alkohola ražotni un atsavina 4584 litrus nelegālā alkohola 2010. gada 23. aprīlis

2010.gada 23.aprīlī

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību

birojs informē

Policijas darbinieki atklāj nelegālu alkohola ražotni un atsavina 4584 litrus nelegālā alkohola

Aizvadītajā nedēļā Ekonomikas policijas pārvaldes (EPP) darbinieki aizdomās par nelegālu aloholisko dzērienu ražošanu, realizāciju un glabāšanu aizturēja trīs vīriešus. Procesa ietvaros kopumā atsavināti 4584 litri nelegālā alkohola un 11900 cigarešu ar Krievijas Federācijas akcīzes marku uzlīmēm.

Šā gada 15.aprīlī Stopiņu novada, Sauriešos DUS teritorijā Valsts policijas (VP) Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes (GkrPP) EPP darbinieki operatīvo pasākumu laikā par alkoholisko dzērienu bez LR akcīzes nodokļu markām realizāciju, aizturēja trīs personas – Igoru, Aleksandru un Andreju. Pie aizturētajiem vīriešiem policijas darbinieki atrada un atsavināja 175 litrus nelegālā alkohola un 4880 cigarešu ar Krievijas Federācijas akcīzes marku uzlīmēm.

Sankcionētas kratīšanas laikā Andreja dzīves vietā tika atklāta nelegālā alkohola ražotne, kā arī nelikumīgi saražotās produkcijas noliktava. Policijas darbinieki noliktavā atrada un atsavināja 3529 litrus gatavās produkcijas, 880 litru spirta un 7020 cigarešu ar Krievijas Federācijas akcīzes marku uzlīmēm. Nelegāli izgatavotais alkohols (brendijs, degvīns, balzāms, liķieri) bija safasēts 5 litru tilpuma plastmasas pudelēs un bija paredzēts realizācijai Latvijas iekšējā tirgū.

Par minēto faktu EPP uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 221.2 panta 2.daļas „Par nelikumīgu alkoholisko dzērienu izgatavošanu (ražošanu), glabāšanu vai pārvietošanu, ja tā izdarīta lielā apmērā vai ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās”, kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz simt minimālajām mēnešalgām, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Aizturētajām personām kā drošības līdzeklis tika piemērots - uzturēšanās noteiktā dzīves vietā.

EPP uzsāktajā kriminālprocesā turpinās pirmstiesas izmeklēšana.

P.S. VP PSAB pieejams arī videomateriāks (Sanita Dundure 29470989) 

Sagatavoja:
Linda Neimane-Zobena
LR IeM Valsts policijas
Preses un sabiedrisko attiecību biroja
vecākā inspektore
Tālr.67075394; 26520000
Fakss 67075057

www.vp.gov.lv