Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Jelgavā aizturēta organizēta noziedzīga grupa par automašīnas nolaupīšanu 2010. gada 20. aprīlis

2010.gada 20.aprīlī

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību

birojs informē

 

 

Jelgavā aizturēta organizēta noziedzīga grupa par automašīnas nolaupīšanu

Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes (ZRP) Kriminālpolicijas biroja darbinieki, veicot operatīvās meklēšanas pasākumus sakarā ar automašīnas „VW Passat” nolaupīšanu 1983.gadā dzimušajam vīrietim šā gada 6.aprīlī pēc pulksten 21.00 Jelgavā uz Rīgas ielas, aizturējuši piecus vīriešus.

Tajā dienā cietušā persona norunātā vietā uz Rīgas ielas gaidīja ierodoties vīrieti, kurš bija atsaucies pēc viņa sludinājuma par automašīnas pārdošanu, bet kā viss liecina, ierašanās motīvs bija pavisam cits.

Pircēja vietā ieradās vairākas personas, nodarīja cietušajam miesas bojājumus un automašīnu nolaupīja.

Veicot operatīvās meklēšanas pasākumus, nolaupīto automašīnu policijas darbinieki atrada tajā pašā dienas vakarā Olainē.

Veicot tālākās izmeklēšanas darbības par noziedzīgo nodarījumu tika aizturēti divi 1980.gadā un 1979.gadā dzimušie vīrieši, kā arī 1983.gadā dzimušais vīrietis. Aizdomās turētās personas ir agrāk jau tiesātas, Rīgas un Kuldīgas iedzīvotāji.

Uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 176.panta 2.daļas

„Par laupīšanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās vai ja tā izdarīta, iekļūstot dzīvoklī vai citā telpā, vai ja tā izdarīta no mantas glabātavas, ietaises, kas savieno glabātavas, vai transportlīdzekļa”, kas paredz sodu 
 ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz divpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem.

Izmeklēšanas laikā tiks pārbaudīta noziedzīgo personu saistība citu noziedzīgo nodarījumu izdarīšanā.

Sagatavoja:

Valsts policijas
Zemgales reģiona pārvalde