Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Aizdomās par kukuļa pieņemšanu aizturēts ceļu policijas darbinieks 2010. gada 15. aprīlis

2010.gada 14.aprīlī

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību

birojs informē

 Aizdomās par kukuļa pieņemšanu aizturēts ceļu policijas darbinieks

Šodien Valsts policijas (VP) Iekšējā drošības biroja (IDB) darbinieki, veicot izmeklēšanas darbības, saistībā ar interneta portālā “TV Net” publicēto informāciju par iespējamo kukuļņemšanu, ko izdarījusi valsts amatpersona, aizturēja VP Rīgas reģiona pārvaldes (RRP) Kārtības policijas pārvaldes (KPP) Patruļpolicijas pārvaldes Ceļu policijas bataljona (CPB) jaunāko inspektoru Dmitriju M.

Aizturētais šā gada 12.aprīlī, Rīgā, pildot dienesta pienākumus, par ceļu satiksmes noteikumu prasību neievērošanu, apturēja automašīnu BMW. Lai automašīnas vadītājam netiktu noformēts administratīvā pārkāpuma protokols, ceļu policijas darbinieks pieņēma kukuli Ls 5 apmērā.

VP IDB par minēto faktu uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 320.panta 1.daļas „Par kukuļa pieņemšanu, ko izdarījusi valsts amatpersona, izmantojot savu dienesta stāvokli”, kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar arestu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz simt divdesmit minimālajām mēnešalgām, atņemot tiesības uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz diviem gadiem vai bez tā.

Valsts policija aicina informēt Iekšējā drošības biroja darbiniekus par gadījumiem, kad policijas darbinieki nav godprātīgi pildījuši savus dienesta pienākumus vai arī pārkāpuši likumā noteiktās normas.

VP Iekšējā drošības biroja anonīmais uzticības tālrunis (automātiskais atbildētājs) – 67075456

Sagatavoja:

Linda Neimane-Zobena
LR IeM Valsts policijas
Preses un sabiedrisko attiecību biroja
vecākā inspektore
Tālr.67075394; 26520000
Fakss 67075057

www.vp.gov.lv