Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Policija aicina velosipēdistus būt piesardzīgiem 2010. gada 30. marts

 

2010.gada 30.martā

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību

birojs informē

Policija aicina velosipēdistus būt piesardzīgiem

Sākoties siltākam laikam, pieaug velosipēdistu skaits uz ielām. Tas pieaug arī ekonomiskās situācijas dēļ – pārvietoties ar velosipēdu bieži ir lētāk un arī ātrāk. Rīgas reģiona policija aicina velosipēdistus būt piesardzīgiem piedaloties ceļu satiksmē un domāt par sava velosipēda drošību, atstājot to.

Riteņbraukšanas sezonas laikā vienmēr aktuālas ir velosipēdu zādzības, tāpēc Valsts policija aicina velosipēdu īpašniekus pievērst uzmanību savu divriteņu drošībai. Atstājot velosipēdu uz ielas, vislabāk ir atstāt kādu, kas pieskata velosipēdu prombūtnes laikā, bet, ja tas nav iespējams, tad noteikti jāizmanto saslēgs vai pat vairāki. Pēc speciālistu domām, visdrošākie ir „U” veida saslēdzēji. Ja iespējams, tad jāpieslēdz gan abi riteņi, gan velosipēda rāmis. Pie tam vairākas slēdzenes zaglim izskatīsies nepievilcīgāk, jo būs skaidri redzams, ka zādzības izdarīšanai būs nepieciešams ilgāks laiks.

Nevajadzētu arī paļauties uz to, ka publiskās vietās ir novērošanas kameras. Parasti zagļi to neuzskata par šķērsli un visbiežāk velosipēdi tiek nozagti tieši no veikalu stāvlaukumiem, kuros novērošanas kameras uzstādītas gandrīz vienmēr. Tomēr visdrošāk ir velosipēdu ienest telpās. Veikalos gan parasti velosipēdu ievest iekšā nedrīkst, bet ir daudz ēkas, kurās velosipēdu var atstāt, piemēram, pie dežuranta.

Tā kā pieprasījums rada piedāvājumu, Valsts policija aicina nekādā gadījumā neiegādāties apšaubāmas izcelsmes velosipēdus. Pērkot velosipēdu, paprasīt arī tā dokumentus un arī pārbaudīt tā ražošanas numuru, kas parasti ir iegravēts uz velosipēda rāmja. Ja ražošanas numurs ir saskrāpēts vai citādi bojāts, tad visticamāk šis velosipēds ir zagts. Jāatceras, ka, pērkot zagtu velosipēdu, tiek palielināts pieprasījums pēc zagtiem velosipēdiem un tādējādi palielinās risks, ka tieši jūsu velosipēds tiks nozagts.

Protams, jāatceras arī par satiksmes drošību, braucot ar divriteni. Atgādinām, ka ceļu satiksmē drīkst piedalīties tikai ar velosipēdista vai augstākas kategorijas transportlīdzekļa vadītāja apliecību. Jāpiebilst, ka velobraucējiem visdrošāk ir izplānot savu maršrutu vietās, kur ir ierīkoti speciāli velobraucēju celiņi. nepieciešama ir arī aizsargķivere, jo starp automašīnām velosipēdists ir neaizsargāts un ķivere bieži paglābj no smagām galvas traumām avārijas gadījumos.

Sagatavoja:
Toms Sadovskis
VP Rīgas reģiona pārvaldes
Preses un sabiedrisko attiecību sektora
Vecākais speciālists
tālrunis: +371 27878155
e-pasts: toms.sadovskis@riga.vp.gov.lv