Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Par preses konferenci Talsos, Talsu policijas iecirkņa sanāksmju zālē 2010. gada 18. janvāris

 

2010.gada 18.janvārī

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību

birojs informē

Par preses konferenci Talsos, Talsu policijas iecirkņa sanāksmju zālē 

2010. gada 19. janvārī plkst. 11.00. Talsos, Talsu policijas iecirkņa sanāksmju zālē notika preses konference, kuras laikā tika prezentēti jaunākie dati par uzticamību policijai un informētību par policijas darbu Talsu, Dundagas un Rojas novados. Iegūtie dati salīdzinājumā ar pirmā pētījuma datiem par visu Latvijas teritoriju ir atšķirīgi. Šī ir pirmā reize, kad tik apjomīgas aptaujas veiktas viena apkalpojamā iecirkņa - Kurzemes reģiona pārvaldes Talsu policijas iecirkņa teritorijā (novadu respondentu dzīves vietās aptaujāti 1006 iedzīvotāji).

Kopumā iedzīvotāji novados ir izteikuši nedaudz lielāku uzticību policijai – 68% pilnībā vai drīzāk uzticas Valsts policijai. Novadu iedzīvotāji ir arī vairāk informēti par policijas darbu – 57% iedzīvotāju norādījuši, ka jūtas informēti vai drīzāk informēti par policijas darbu. Visvairāk iedzīvotāji vēlētos saņemt informāciju par policijas darbu ar televīzijas (69%), laikrakstu (53%) un interneta (31%), radio (25%) starpniecību. Te gan jāņem vērā respondentu vecums – jaunieši vairāk informācijas iegūst ar interneta palīdzību. Visvairāk iedzīvotājus interesē nevis policijas atklātie noziegumi (5%), bet tieši policijas darba nianses un metodes ko un kā policija dara sabiedrības labā (17%).

Viens no svarīgākajiem novadu aptaujas mērķiem bija arī apzināt sabiedrības gatavību līdzdarboties sabiedriskās kārtības nodrošināšanā – 63% aptaujāto ir gatavi pieskatīt kaimiņa īpašumu viņa prombūtnes laikā, 51% piedalīties talkā, padarot drošāku apkārtni, 50% respondentu gatavi ziņot policijai par svešām, aizdomīgām personām un transporta līdzekļiem, savukārt 33% - sniegt informāciju pa anonīmo tālruni un 25% būtu gatavi piedalīties diskusijās ar policijas darbiniekiem par aktuālām drošības problēmām(25%).

Preses konferences laikā tika publiskoti arī pašu Talsu policijas iecirkņa darbinieku izplatīto anketu rezultāti (kopā apkopotas 590 anketas) par iedzīvotāju drošības sajūtu viņu dzīvesvietās, drošākajām vietām un sabiedriskās kārtības prioritātēm dzīvesvietās. Pēc anketu rezultātiem secināts, ka iedzīvotāji uzsvēruši tādas ar drošību saistītas sociālās parādības kā jauniešu bezdarbība, alkohola reibumā esošas personas, klaiņojoši dzīvnieki, ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšana un tml. Identificētas arī vietas konkrētajās apdzīvotajās teritorijās, kur policija pievērsīs pastiprinātu uzmanību sabiedriskās kārtības nodrošināšanā kopā ar sadarbības partneriem.

Uz tikšanos bija ieradušies visu novadu pašvaldību vadītāji, kas izteica arī savu viedokli un redzējumu par projekta laikā apkopoto informāciju un gatavību sadarboties iedzīvotāju norādīto problēmu risināšanā. Kā būtiskāko var minēt apgaismojuma intensitāti diennakts tumšajā laikā, kas būtu risināma kopā ar pašvaldību un finansējuma piešķiršana preventīvajam darbam.

Pasākums tika rīkots projekta ‘’Pilotprojekts Talsu policijas iecirknī – uz sabiedrību vērsts policijas darbs’’ ietvaros, kuru finansē Eiropas Komisijas Tiesību, brīvības un drošības direktorāta programma “Noziedzības novēršana un apkarošana”.

Papildus informācijai lūdzam sazināties ar:

Normundu Grūbi, Talsu policijas iecirkņa priekšnieku, tel.: 63202701, mob. 29417216, e-pasts;

Ilzi Ruķeri, projektu vadītāju, tel.: 67014010, mob.26442241, e-pasts:

            Ar programmas "Noziedzības novēršana un apkarošana" atbalstu Eiropas Komisijas Tiesību, brīvības un drošības direktorāts