Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Novērsta komercnoslēpuma izpaušana – Valsts policija pabeidz izmeklēšanu kriminālprocesā 2019. gada 4. februāris

Valsts policija pabeidz izmeklēšanu kriminālprocesā, kurā tika izmeklēts noziedzīgs nodarījums saistībā ar iespējamu komercnoslēpuma nelikumīgu izpaušanu. Veiktās izmeklēšanas laikā par aizdomās turēto atzīts kāds Latvijas valsts piederīgais, kura noziedzīgais nodoms tika apturēts – komercnoslēpums netika izpausts. Izmeklēšana lietā noslēgusies un šī gada sākumā nodota prokuratūrā kriminālvajāšanas uzsākšanai.

2018.gada nogalē Valsts policijā tika saņemta informācija no Latvijā reģistrēta uzņēmuma, kas nodarbojas ar dzeramā ūdens izplatīšanu un tirdzniecību, par to, ka uzņēmumam nezināma persona vēlas izpaust tā komercnoslēpumu. Pēc Valsts policijai sniegtās informācijas, nezināmā persona vēlējusies izpaust informāciju, kas satur klientu datubāzi – aptuveni 20 000 klientu, informāciju par darbiniekiem, uzņēmuma cenu politiku, piegādes maršrutiem un citus datus.

Par doto faktu Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes Kibernoziegumu apkarošanas nodaļa uzsāka kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 200.panta otrās daļas par ekonomisko, zinātniski tehnisko vai citu ziņu, kuras ir komercnoslēpums, neatļautu iegūšanu savai vai citas personas lietošanai vai izpaušanai, par šādu ziņu neatļautu izpaušanu citai personai tādā pašā nolūkā.

Izmeklēšanas laikā tika noskaidrota iespējamā vainīgā persona, kā arī veiktas virkne neatliekamo izmeklēšanas darbību, tostarp tika veikta kratīšana aizdomās turētā vīrieša dzīves vietā. Izmeklēšanas laikā gūtie pierādījumi bija pietiekami, lai izmeklēšanu kriminālprocesā pabeigtu un šī gada sākumā lieta nodota kriminālvajāšanas uzsākšanai. Jāatzīmē, ka augstākminētais noziedzīgais nodarījums tika novērsts.

Par minēto noziedzīgo nodarījumu Krimināllikumā paredzēts sods brīvības atņemšana uz laiku līdz diviem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs vai naudas sods.