Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Valsts policija kādā Rīgas veikalā konstatējusi nelikumīgu preču zīmju izmantošanu; aizturēta viena persona 2019. gada 4. februāris

Pagājušā gada nogalē Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes amatpersonas par atsevišķu preču zīmju nelikumīgu izmantošanu, zīmju viltošanu, viltotu zīmju apzinātu izmantošanu un izplatīšanu lielā apmērā aizturēja vienu personu. Noziedzīgo nodarījumu rezultātā oriģinālajiem preču zīmju īpašniekiem tika nodarīts materiālais kaitējums vairāk nekā 60 000 eiro vērtībā.

2018. gada nogalē Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu pārvaldes 3. nodaļas amatpersonas veica pārbaudi kādā no Rīgas veikaliem, kur konstatēja atsevišķu preču zīmju nelikumīgu izmantošanu. Tika noskaidrota iespējamā vainīgā persona, kas jau ilgstoši nodarbojās ar viltotu preču – drēbju un apavu – ievešanu un izplatīšanu Latvijas Republikas teritorijā. Persona piedāvāja plašu klāstu viltotu preču, kas pēc likuma “Par preču zīmēm un ģeogrāfiskās izcelsmes norādēm” 4. panta 6., 7. daļas un 8. daļas 2. un 4. punktu ir aizliegtas brīvam apgrozījumam.

Likumsargi veica virkni neatliekamo izmeklēšanas darbību, tai skaitā vairākas kratīšanas Rīgā un Rīgas reģiona teritorijā, kā rezultātā tika novērsta iespēja turpināt noziedzīgos nodarījumus. Tāpat izmeklēšanas laikā aizturētajam vīrietim tika izņemti un arestēti naudas līdzekļi vairāk nekā 150 000 eiro apmērā, kā arī “BMW” markas automašīna. Nauda un automašīna tika konfiscēta atbilstoši Krimināllikuma 70.11 pantam, proti, ja personas īpašumā vai valdījumā atrodas manta, kuras vērtība nav samērīga ar personas likumīgiem ienākumiem un persona nepierāda, ka tā ir iegūta likumīgā ceļā, to var konfiscēt kā iespējamu noziedzīgi iegūtu mantu.

Daļai no atsavinātajām precēm ir veikta ekspertīze, kā rezultātā aprēķināts, ka preču zīmju īpašniekiem nodarīts materiālais kaitējums vairāk nekā 60 000 eiro vērtībā. Pašlaik tiek skaidrota atlikušo izņemto preču izcelsme. Ja arī tās izrādīsies viltotas, kopējais kaitējums varētu būt lielāks.

Saistībā ar notikušo tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 206. panta pirmās daļas – par preču zīmju nelikumīgu izmantošanu, kas izdarīta ievērojamā apmērā; pēc Krimināllikuma 206. panta trešās daļas – par preču zīmes nelikumīgu izmantošanu, zīmes viltošanu vai viltotas zīmes apzinātu izmantošanu vai izplatīšanu, ja tas izdarīts lielā apmērā, kā arī pēc Krimināllikuma 195. panta trešās daļas – par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu vai citas mantas legalizēšanu lielā apmērā.

Pagājušā gada nogalē aizturētajai personai tiesa piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu.

Šobrīd izmeklēšana kriminālprocesā turpinās. Tāpat tiek skaidrota aizdomās turētā arestēto naudas līdzekļu izcelsme, iespējamā iesaiste citos noziegumos, kā arī personas iepriekš gūto ienākumu legalitāte.

Valsts policija atgādina, ka viltoto preču ražotāji neievēro patērētāju drošības standartus un viltotu preču lietošana var radīt būtiskus draudus veselībai un var būt pat dzīvībai bīstama. Tāpat svarīgi atzīmēt, ka bez drošības apsvērumiem un bīstamības, viltojumi rada gan tiešus, gan netiešus ekonomiskos zaudējumus, proti, veicina ēnu ekonomiku.

#Atkrāpies! ir pretkrāpšanas kustība, kurā apvienojušās Latvijas valsts pārvaldes iestādes, kas cīnās pret krāpniecību dažādās jomās un izpausmēs, kā arī Latvijas iedzīvotāji un organizācijas, kas stingri iestājas pret jeb kāda veida krāpšanu. Vairāk informācijas un iespēja iesaistīties kustībā www.atkrapies.lv.

(Ilustratīvs attēls: www.pixabay.com)