Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Patruļpolicisti Rīgas centrā pa “karstām pēdām” notver laupītāju bandu 2019. gada 23. janvāris

Naktī uz sestdienu, 19. janvāri, ap pusnakti Rīgā, Gogoļa un Spīķeru ielas krustojumā, pie kāda ārvalstu pilsoņa piegājusi alkohola reibumā esošu piecu vīriešu kompānija. Svešinieki pieprasījuši atdot naudu, pretējā gadījumā piedraudot ar “nepatikšanām”. Tonakt vīrietim tika nolaupīti 12 eiro. Pēc nozieguma ļaundari notikuma vietu atstāja, bet cietušais izsauca policiju.

Notikuma vietā ieradās Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Paruļpolicijas bataljona 2. rotas policisti. Noskaidrojot ļaundaru pazīmes, likumsargi kopā ar cietušo devās apsekot tuvāko apkārtni. Pavisam drīz pie centrālās stacijas tika pamanīti aprakstam atbilstoši vīrieši. Tobrīd ļaundari nupat kā bija īstenojuši vēl vienu laupīšanu. Proti, piegājuši pie kāda vīrieša, viņam iesituši un atņēmuši naudas maku. Pamanījuši, ka tuvojas policisti, viens no vīriešiem nolaupīto naudas maku atdeva citam kompānijas biedram, savukārt viņš to nodeva trešajam. Policisti visus piecus vīriešus aizturēja un nogādāja iecirknī. Nolaupītais naudas maks tika atgūts.

Diviem no aizturētajiem, kuri dzimuši 1976. un 1990. gadā, policija ir noteikusi aizdomās turēto statusu, pārējo iespējamā līdzdalība vēl tiek skaidrota.

Saistībā ar notikušo Valsts policijas Rīgas Latgales iecirknī ir uzsākti divi kriminālprocesi pēc Krimināllikuma 176. panta otrās daļas - par laupīšanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Tiesa abiem aizdomās turētajiem vīriešiem ir piemērojusi drošības līdzekli - apcietinājumu.

(Attēlam ir ilustratīva nozīme.)