Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Divi jaunieši Rīgā apzog vīrieti un aplaupa nepilngadīgu personu; likumsargi vainīgos aiztur 2019. gada 16. janvāris

Pagājušā gada nogalē Valsts policijā tika saņemts iesniegums no personas, kuru uz ielas dienas laikā apzaga divi jaunieši.

Vīrietis likumsargiem izstāstīja, ka todien sabiedriskajā transportā iepazinies ar diviem jauniešiem un visi trīs izkāpuši vienā pieturā, turpinot aktīvi sarunāties. Pēkšņi abi jaunieši vīrietim no rokām izrāvuši somu, kurā atradās gan personīgās mantas, gan fotokamera, trīs optikas objektīvi, atmiņas kartes, un aizskrējuši projām. Tāpat jaunieši no vīrietim piederošās norēķinu kartes bankomātā noņēmuši 75 eiro.

Valsts policijas Rīgas Brasas iecirkņa darbinieki uzsāka iespējamo vainīgo personu meklēšanu. Drīz vien likumsargi aizturēja vienu no aizdomās turētajiem – 2000. gadā dzimušu jaunieti. Savukārt otru – 1999. gadā dzimušu jaunieti – Rīgas pašvaldības policijas darbinieki aizturēja Rīgas centrā.

Policistiem izdevies atgūt daļu no nozagtajām mantām un atgriezt tās īpašniekam.

Izrādās, ka šī nav pirmā reize, kad aizturētie ir izdarījuši noziegumu. Šī gada 3. decembrī abi jaunieši uz ielas aplaupīja kādu nepilngadīgu personu. Piedraudot nodarīt miesas bojājumus, jaunieši atņēmuši cietušajam mobilo telefonu.

Saistībā ar notikušo zādzību pret jauniešiem uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175. panta otrās daļas – par zādzību, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas. Savukārt otrajā gadījumā uzsākts kriminālprocess par laupīšanu. Šajā gadījumā jaunieši var tikt sodīti ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Vecākajam no aizturētajiem jauniešiem piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums. Savukārt otram piemērots drošības līdzeklis – policijas uzraudzība.

Valsts policija atgādina iedzīvotājiem sabiedriskā vietā turēt savas personīgās un vērtīgas mantas iekškabatās, kā arī tās publiski neizrādīt, tādējādi nepiesaistot potenciālo zagļu uzmanību.

(Attēlam ilustratīva nozīme.)