Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Pabeigta izmeklēšana lietā par bijušās totalitāro režīmu noziegumu izmeklēšanas prokurores slepkavību 2018. gada 09. augusts

Valsts policija ir pabeigusi izmeklēšanu kriminālprocesā par bijušās totalitāro režīmu noziegumu izmeklēšanas prokurores slepkavību un šonedēļ lietu nodevusi prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai. Jau ziņots, ka šā gada pavasarī par šo noziegumu tika aizturēts bojāgājušajai tuvu pazīstams vīrietis, un tiesa viņam piemēroja drošības līdzekli - apcietinājumu.

Iepriekš vēstīts, ka šā gada 15. martā Valsts policija bija saņēmusi informāciju par 1932. gadā dzimušās bijušās prokurores bezvēsts pazušanu. Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Kriminālizmeklēšanas pārvaldes (GKrPP KIP) amatpersonas 11. aprīlī aizdomās par sievietes slepkavību aizturēja 1967. gadā dzimušu vīrieti. Aizdomās turētais bija pazīstams ar bojāgājušo un iepriekš nav sodīts.

Turpinot izmeklēšanu un veicot apjomīgus operatīvos pasākumus un speciālās izmeklēšanas darbības, jau pēc divām dienām, 13. aprīlī, likumsargi atrada bezvēsts prombūtnē bijušās sievietes līķi ar vardarbīgas nāves pazīmēm. Līķis bija aprakts Saulkrastu novadā, kāpu zonā. Sievietei bija nodarīti tādi miesas bojājumi, kas nebija savienojami ar dzīvību.

Jau sākotnēji izmeklējamā nozieguma viena no galvenajām versijām bija tāda, ka slepkavība izdarīta mantkārīgā nolūkā un tā nav saistīta ar sievietes kādreizējo profesionālo darbību. Veicot vērienīgus izmeklēšanas pasākumus un pārbaudot lielu informācijas daudzumu, šī versija apstiprinājās. Noskaidrots, ka slepkavība izdarīta sievietes mājā un līķis aizvests uz Saulkrastu novadu.

Izmeklēšanas laikā tika iegūts pietiekams pierādījumu kopums, kas ļāva lūgt prokuratūru sākt kriminālvajāšanu pret 1967. gadā dzimušo aizdomās turēto vīrieti. 6. augustā Valsts policijas GKrPP KIP amatpersonas lietu nodeva Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai, pabeidzot izmeklēšanu.

Vīrietis tiek turēts aizdomās par slepkavību, ja tā izdarīta mantkārīgā nolūkā (Krimināllikuma 117. panta 9. punkts). Par šādu noziegumu likumā paredzēts mūža ieslodzījums vai brīvības atņemšana uz laiku no desmit līdz 20 gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Valsts policija izsaka pateicību iedzīvotājiem, kuri sniedza viņu rīcībā esošo informāciju, tādējādi dodot ieguldījumu nozieguma atklāšanā.