Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Rīgas peldvietā divi vīrieši piekauj un aplaupa atpūtnieku; policisti ļaundarus nekavējoties aiztur 2018. gada 30. jūlijs

Sestdien, 28. jūlijā, pulksten 14.25 peldvietā Rīgā, pie Salu tilta divi vīrieši piekāvuši kādu atpūtnieku un nolaupījuši viņam mobilo telefonu un mugursomu ar personīgajām mantām. 

Būdami alkohola reibumā, divi vīrieši bija uzrunājuši iedzīvotājus, kuri atpūtās pie Daugavas, un centušies uzsākt strīdu. Kad kāds atpūtnieks devies prom no peldvietas, viens no alkohola reibumā esošajiem vīriešiem nācis viņam pretī un prasījis naudu. Tikmēr otrs vīrietis pietuvojies viņam no mugurpuses un iesitis pa galvu. Ļaundari vīrieti nogrūduši zemē un vairākas reizes situši pa galvu un krūtīm. Pēc tam cietušajam nolaupījuši mugursomu ar personīgajām mantām un no kabatas izvilkuši mobilo telefonu. Laupītāji devušies prom no notikuma vietas. 

Par laimi, notikušo pa pilsētas videonovērošanas kameras aci bija pamanījuši Rīgas pašvaldības policijas likumsargi, kuri nekavējoties aizturēja abus ļaundarus un nogādāja Valsts policijas Rīgas Latgales iecirknī. 

Policisti no laupītājiem atsavināja nolaupīto mugursomu ar cietušā personīgajām mantām. Savukārt mobilo telefonu laupītāji bija izmetuši zālē, kur to vēlāk atrada izpalīdzīgi iedzīvotāji un atdeva cietušā ģimenei. 

Viens no aizturētajiem ir dzimis 1987. gadā un iepriekš sodīts par mantiskiem noziegumiem, pret tikumību un dzimumneaizskaramību vērstiem noziegumiem un noziegumiem tautsaimniecības jomā. Savukārt otrs aizdomās turētais ir dzimis 1969. gadā un iepriekš sodīts par miesas bojājumu nodarīšanu. 

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 176. panta otrās daļas – par laupīšanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Aizturētie šobrīd atrodas izolatorā.

Pēc uzbrukuma cietušais vīrietis tika nodots mediķu aprūpē un šobrīd viņš turpina atlabt. 

(Attēlam ir ilustratīva nozīme.)