Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Valsts policija uzsāk sadarbību ar portālu ”Delfi” akcijā ”Ceļu reportieris” 2012. gada 21. septembris

Ar vārdiem ”Esi vērīgs un ietekmē!” Valsts policija šī projekta ietvaros aicina neauglīgas diskusijas un sašutumu komentāros aizstāt ar iespēju gan aplūkot konkrētu situāciju, gan iepazīties ar kompetenta policijas pārstāvja komentāru. Tādējādi ceram, ka jau sākotnēji izdosies atbildēt uz cilvēku jautājumiem un neskaidrībām.

Valsts policijas būtiskākie mērķi šīs akcijas kontekstā ir skaidrot un izglītot, novērst nevēlamu situāciju atkārtošanos, veicināt kopējās satiksmes kultūras uzlabošanos, novērst nebūšanas satiksmes organizēšanā un padarīt dzīvi pozitīvāku – gan ikvienam satiksmes dalībniekam, kas pārvietojas, gan policijas darbiniekiem, kas uzrauga ceļu satiksmi un nodrošina kārtību. Policija izsaka cerību, ka projekta rezultātā mazināsies arī ceļu satiksmes pārkāpumu skaits.

Līdz pat 2013.gada sākumam “Delfi“ publicēs lasītāju iesūtītos foto un video vērojumus. Labākie un aktīvākie reportāžu autori uz nedēļu savā rīcībā iegūs jaunu un drošu automašīnu „Mitsubishi Lancer“, kas aprīkota arī ar video reģistratoru, kas ļaus kvalitatīvāk un precīzāk palīdzēt atspoguļot uz ceļa notiekošo.

Savukārt reizi mēnesī labāko reportāžu autors tiks apbalvots un savā īpašumā iegūs jaunu GPS navigatoru no interneta veikala www.2me.lv. Uzvarētāju izvēlēsies redakcija, balstoties uz konkretiem kritērijiem.

”Delfi” atgādina, ka pirmajā „Ceļu reportiera” akcijas laikā „Delfi Aculiecinieks” publicēja ap 250 ar autosatiksmi saistītu reportāžu, kuras bija ļoti populāras „Delfi” lasītāju vidū. Tās rosināja diskusijas, kurās lasītāji apmainījās ar viedokļiem, kas ceļu satiksmē ir pieļaujami, kas ne, kā būtu pareizāk uzvesties uz ceļa, kas būtu jādara, lai satiksmi organizētu pareizāk. Daudzas no šīm reportāžām kalpoja kā ierosme atbildīgo dienestu rīcībai, lai novērstu nebūšanas satiksmē.