Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Valsts policijas ielā ar dažādām aktivitātēm nosvinēta Zinību diena 2012. gada 3. septembris

Zinību dienai veltītajā pasākumā Vērmanes dārzā no plkst. 15:00 līdz 18:00 darbojās dažādas tematiskās ielas, no kurām vienā bija izvietojusies arī Valsts policija. Bērniem un jauniešiem bija iespēja saņemt interaktīvu karti un doties dažādos uzdevumos – ar pirkstu nospiedumu palīdzību atklāt, kurš ir ņēmis ievārījuma burciņu, kopā ar kinologiem noskaidrot, kur atrodas noslēpta manta, kopā ar VP koledžas kadetiem šaut mērķī un atklāt daudz jauna par policijas darbu.

Ar paraugdemonstrējumiem uzstājās Speciālo uzdevumu bataljons(SUB), kā arī apmeklētāji varēja aplūkot un paturēt rokās dažādus ieročus un citus speciālos līdzekļus, kas ir SUB arsenālā. Pasākumā bija arī iespēja aplūkot un izmēģināt policijas transportu – motociklus, ceļu policijas auto, kā arī bruņām klāto SUB automašīnu. Daudzus jauniešus interesēja kā var kļūt par SUB darbinieku, tādēļ policisti labprāt atbildēja uz jautājumiem.

Ne mazāk liela interese bija arī par netālu esošo policijas draugu stendiem, kuros uzturējās Velokurjera darbinieki un Policistu Velobiedrības pārstāvji. Šajos stendos apmeklētājiem bija pārbaudīt savu ātrumu un spēku riteņbraukšanas izaicinājumā uz īpaši sagatavota velotrenažiera.

Jaunieši, kas savu nākotni saista ar policijas darbu varēja iepazīties ar mācību iespējām Valsts policijas koledžas stendā. Šeit apmeklētāji izveidoja garu rindu, lai varētu izmēģināt savu precizitāti, šaujot mērķī ar elektronisko ieroci.

Lielu apmeklētāju uzmanību piesaistīja policijas suņi no kinoloģijas nodaļas, kuri demonstrēja izveicību un meklēšanas prasmes. Savukārt, policijas eksperti rādīja kā notiek dažādu pierādījumu vākšana, kā noņemt pirkstu nospiedumus vai pēdas atlējumu ģipsī. Ikviens varēja noņemt arī savu pirkstu nospiedumu.

Arī šogad pasākums bija plaši apmeklēts un priecēja ikvienu. Bērniem un jauniešiem bija iespēja uzzināt daudz jauna par policijas darbu un ikdienu, nofotografēties uz policijas motocikla vai automašīnā, kā arī kopā ar policijas talismaniem bebru Bruno un runci Rūdi.

 

Sagatavoja:
Daiga Kondrāte
VP Rīgas reģiona pārvaldes
Preses un sabiedrisko attiecību sektora
Vecākā speciāliste
Tālrunis: 67219758, mob: 26653633
FACEBOOK lapa: http://www.facebook.com/VPRRP 
TWITTER: http://twitter.com/VPRRP  
DRAUGIEM lapa http://www.draugiem.lv/vprrp  
e-pasts: daiga.kondrate@riga.vp.gov.lv