Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Ar sportu dzīvot citādāk! 2012. gada 19. jūnijs

Šī projekta ideju klubs ,,Lāčplēsis’’ auklējis jau daudzus gadus, tomēr iespēja to realizēt radās tikai pērn, kad gan ideju, gan projektu atbalstīja arī Liepājas Dome.

Treniņus uzsāka seši zēni – katrs no viņiem bija nonācis konfliktā ar likumu. Tagad nodarbības turpina trīs neatlaidīgākie. Klubā šiem jauniešiem tiek piedāvāta iespēja trenēties ar lielām atlaidēm, veicinot integrāciju sabiedrībā un vienlaikus novēršot domas no nedarbiem. Tātad šis projekts palīdz risināt aktuālo problēmu, kas saistīta ar nepilngadīgo brīvā laika pavadīšanas iespējām, kā arī atgādina pusaudžiem, ka viņu problēmas kādam rūp.

Sporta kluba direktors Māris Šveiduks atzīst, ka prieks ir par katru, kurš atnāk un mēģina: ,,Protams, ka ne visi kļūst par pastāvīgajiem apmeklētājiem – vienam otram tomēr vilinošāka šķiet iela un ne tas labākais dzīvesveids – ir taču tik viegli izcelties starp gados jaunākiem „domu biedriem”, iekārdinot viņus, piemēram, ar aliņu vai cigaretēm. Un tomēr, ja kaut vienu no visiem, kas atnākuši, mums izdodas motivēt dzīves ceļu turpināt tajā gaišajā, labajā jeb likuma pusē, tas jau ir daudz”.

Vitālijs Kuzņicovs ir 17 gadus vecs jaunietis, kurš mācās Liepājas 12. vidusskolas 11.klasē. Diemžēl viņa nesenajā pagātnē likumpārkāpums ir ticis pastrādāts. Ārēji Vitālijs ir mazliet kautrīgs un kluss zēns. Samulst, runājot latviski, bet tomēr cenšas to darīt. Viņš uz šejieni nāk divus mēnešus, trenējas, saka, ka esot iejuties. Viņam patīkot visa veida vingrojumi un jau pēc šiem diviem mēnešiem viņš jūtoties stiprāks, pie tam – ne tikai fiziski ,,Pats gribēju ar sportu nodarboties, nevis staigāt pa ielām. Kopš esmu šeit, vairāk plānoju savu laiku. Televizoru neskatos’’, saka Vitālijs, bet M. Šveiduks piebilst, ka zēns ir jauks un uzteic viņa atsaucību talkas laikā, kad klubā bija jāveic dažādi saimnieciski darbi. Slavējami ir arī tas, ka ar zēnu klubā vienlaikus trenējas viņa mamma –Vitālijam ir viņa ģimenes atbalsts. Ģimeni kā galveno vērtību min arī pats Vitālijs, nosaucot stipras ģimenes veidošanu par galveno mērķi, ko viņš gribētu sasniegt. Savukārt citiem jauniešiem, kuriem tāpat kā viņam jau gadījies nonākt likuma pārkāpēju pusē, novēl mainīties, arī ar sporta starpniecību, un apsola: ,,Iesākto es nepametīšu, lai nenonāktu tur, kur esmu bijis pirms tam!’’

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvalde novēl Vitālijam un pārējiem zēniem izturību, labas domas un priecīgu vasaru, bet M. Šveidukam sakām lielu paldies par jauniešiem sniegto atbalstu un iedvesmu!

 

Informāciju sagatavoja:
Signe Šteinberga
VP Kurzemes RP Vecākā speciāliste
sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos
tālrunis: 63404607
e-pasts: signe.steinberga@kurzeme.vp.gov.lv