Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Aizturēti divi šoferi - kukuļdevēji 2012. gada 26. janvāris

Vakar, Rīgā un Jelgavā aizturēti divi autovadītāji, kuri pēc Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanas deva kukuli policijas darbiniekam, lai netiktu sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

            Viens no likumpārkāpumiem noticis no rīta, ap pulksten 10:00, Jelgavā, kad Patruļdienesta rotas darbiniekam kāds 1982.gadā dzimis autovadītājs piedāvāja kukuli 5 latu apmērā, lai netiktu sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols par ātruma pārsniegšanu apdzīvotā vietā. Vadītājs atļauto 50km stundā bija braucis ar 82 km stundā.

            Savukārt, otrs kukuļdošanas gadījums noticis Rīgā, Pārdaugavā, kad pēc pulksten 18:00 ceļu policijas darbinieki apturēja kādu 1979.gadā dzimuša vīrieša vadīto automašīnu, kas veica kreiso pagriezienu vietā, kur tas ir aizliegts. Lai netiktu sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols, autovadītājs policijas inspektoram piedāvāja 5 latus.

            Abos gadījumos uzsākti kriminālprocesi par kukuļdošanu un likumā par šādu pārkāpumu noteikts sods ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar arestu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz simt divdesmit minimālajām mēnešalgām.

            Aizvadītajā gadā aizturēts 51 autovadītājs – kukuļdevējs. Policija atgādina, ka joprojām cīņā ar korupciju uzmanība tiek pievērsta ne tikai policistiem, kas ņem kukuļus, bet arī autovadītājiem, kas tos dod.

Sagatavoja:
Sintija Virse
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākā inspektore
Tālr. 67075394; 26368442