Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Ar viltotu karšu palīdzību no bankomātiem izņem vairākus tūkstošus latu 2012. gada 20. janvāris

Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes darbinieki sadarbībā ar A/S „Swedbank” un A/S „PrivatBank” drošības dienestu darbiniekiem aizturējuši trīs personu grupu, kas, izmantojot viltotas maksājuma kartes, no bankomātiem izņēmuši aptuveni 8000 latu.

Divi Rumānijas pilsoņi – 26 gadus vecs vīrietis un 25 gadus veca sieviete – un viens 27 gadus vecs Moldāvijas pilsonis aizturēti nozieguma veikšanas brīdī, kad ar viltotu karti no bankomāta centās izņemt skaidru naudu. Policija noskaidrojusi, ka aizturētie no sākuma uz bankomātiem uzstādījuši ierīces ar kuru palīdzību ieguva banku klientu maksājumu karšu datus un pēc tam, izmantojot viltotas maksājumu kartes, izņēma no bankomātiem skaidru naudu. Nauda izņemta dažādās Latvijas pilsētās - Rīgā, Cēsīs, Liepājā un Ventspilī.

Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka šādā veidā nauda izņemta aptuveni 200 reizes un nelikumīgi iegūti ap 8000 latu.

Personu dzīvesvietu kratīšanas laikā atrasti arī lietiskie pierādījumi – 30 viltotas maksājumu kartes, ierīces maksājumu karšu viltošanai, datortehnika, kurā tika glabāti maksājumu karšu dati, kā arī skaidra nauda - 4000 latu.

Par minēto noziedzīgo nodarījumu policijā sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 193.panta 4.daļas “Par nelikumīgām darbībām ar finanšu instrumentiem un maksāšanas līdzekļiem, ja tas izdarīts atkārtoti vai lielā apmērā vai ja to izdarījusi organizēta grupa”, kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu, un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās un pēc Krimināllikuma 193¹. panta par atkārtotu viltotu maksāšanas līdzekļu izmantošanu un datu iegūšanu, kas dod iespēju nelikumīgi izmantot maksāšanas līdzekļus.

Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa abiem vīriešiem kā drošības līdzekli piemērojusi apcietinājumu, savukārt sievietei piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Turpinās pirmstiesas izmeklēšana.

 

 

Sagatavoja:
Sintija Virse
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākā inspektore
Tālr. 67075394; 26368442
sintija.virse@vp.gov.lv