Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Policija atsavina 1666 iepakojumus metiletilkatinona 2012. gada 13. janvāris

Pagājušajā gadā Rīgas policistu redzeslokā nonāca kāds vīrietis, kurš, iespējams, nodarbojās nelegālu vielu izplatīšanu Rīgā. Likuma sargi pārbaudīja informāciju un meklēšanas pasākumu laikā atklāja, narkotiku izplatītājs varētu būt līdz šim policijas redzeslokā nenonācis, 32 gadus vecs bezdarbnieks. Vienlaikus policisti noskaidroja, kādas iespējamās narkotiskās, vielas viņš izplata, vielu realizācijas shēmu un to slēptuves.

Šā gada 5. janvārī, kad kriminālpolicijas darbinieki bija ieguvuši pietiekamus pierādījumus minētā vīrieša noziedzīgajai darbībai, Rīgas centrā policisti aizturēja viņu un trīs personas, kas tajā brīdī iegādājās apreibinošās vielas. Pie aizturētajiem kopā likuma sargi atrada četrus gramus sevišķi bīstamas narkotiskās vielas – metiletilkatinona, kas narkotiku lietotāju zināms kā sintētiskais kokaīns jeb kristāli.

Metiletilkatinonu pārsvarā iegādājās personas, kuru ienākumu līmenis nav pietiekams, lai pirktu kokaīnu, kas melnajā tirgū maksā 50 – 70 latus par gramu, jo metiletilkatinona nelegālā tirgus cena par gramu ir 20 – 25 lati, kas ir ievērojami mazāka summa.

Turpmākajā izmeklēšanā sankcionētas kratīšanas laikā iespējamā narkotiku tirgoņa automašīnā Rīgas un dzīvesvietā – privātmājā Rīgas nomalē - policisti atrada un atsavināja 1666 iepakojumus ar gaišas krāsas pulverveida vielu, kuras sastāvam patlaban tiek veikta ķīmiskā ekspertīze. Katrā iepakojumā bija viens grams baltās vielas.

Divas dienas pēc aizturēšanas 32 gadus vecajam vīrietim tiesa kā drošības līdzekli piemēroja apcietinājumu, taču pārējiem aizturētajiem piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. Pēc notikušā sākts kriminālprocess par narkotiku izplatīšanu un trīs kriminālprocesi par narkotisko vielu glabāšanu, visos kriminālprocesos izmeklēšana turpinās.

Sagatavoja:
Toms Sadovskis
VP Rīgas reģiona pārvaldes
Preses un sabiedrisko attiecību sektora
Vecākais speciālists
tālrunis: +371 67219872 mob. +371 27878155
FACEBOOK lapa: http://www.facebook.com/VPRRP
e-pasts
: toms.sadovskis@riga.vp.gov.lv