Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Jaunieši iesaistās brīvprātīgā darba veikšanā Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldē 2011. gada 24. marts

2011.gada 24. martā

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību

birojs informē

 

Jaunieši iesaistās brīvprātīgā darba veikšanā Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldē

„Šodien labs darbs padarīts!” pēc pasākuma skolā saka Aija Ozola, kurai piebalso Līva Ivdre, Jānis Balodis, Arvīds Bērziņš un Karlīna Latsone. Šie jaunieši paralēli mācībām un darbam iesaistījušies brīvprātīgā darba veikšanā Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldē, piedaloties preventīvajos pasākumos izglītības iestādēs.  

Jau pirmajā tikšanās reizē ar policijas inspektoriem Aija, Līva un Jānis piedāvā iespēju runāt ar saviem vienaudžiem par vardarbību, kas viņiem šķiet ļoti aktuāla problēma skolās. Pašlaik viņi iesaistījušies VP Vidzemes reģiona pārvaldes prevencijas grupas organizētajos informatīvajos pasākumos „Redzi. Dzirdi. Rīkojies!”, kas norisinājušies jau Valmierā, Gulbenē un Madonā, kā arī brauc līdzi policijas darbiniekiem un vada preventīvas nodarbības Vidzemes reģiona izglītības iestādēs, izmantojot neformālās izglītības metodes, kas rada skolēniem brīvības un saliedētības izjūtu. Skolēni, kuri klausās, ko stāsta viņu vienaudži, parasti brīnās un smīn, kā var kaut ko darīt par velti, taču paši jaunieši ir lepni, ka viņi palīdz policijas darbiniekiem, gūstot arī paši sev pieredzi dzīvei. Aprīļa mēnesī jaunieši kopā ar policijas darbiniekiem apmeklēs Vidzemes internātpamatskolas, kur tiksies ar mazākiem un lielākiem bērniem, lai runātu par personīgās drošības jautājumiem.

          Šāda veida sadarbība ar jauniešiem ir vērtīga, jo bieži vien mēs, pieaugušie, nemaz nezinām, ko patiesi, tiekoties ar policijas darbiniekiem, vēlas dzirdēt jaunietis. Un tajā pat laikā, izmantojot neformālās izglītības metodes, preventīvās nodarbības skolās iegūst jaunu formu un saturu, kā arī paši brīvprātīgie jaunieši iegūst pieredzi komunikācijā ar cilvēkiem, pasākuma organizēšanā un vadīšanā, iepazīst policijas darbu sabiedrības informēšanas un izglītošanas jomā.

          Tuvojoties siltākam laikam, Aija, Līva, Jānis un Arvīds plāno brīvprātīgā darbā piesaistīt vēl vairāk jauniešu, lai sadarbībā ar policiju vasarā varētu noorganizēt jauniešu patruļu, kas noteiktos laikos apmeklētu un pārbaudītu Valmieras apkaimē iecienītākās pludmales ar mērķi uzraudzīt, lai pie ūdens neatrastos bērni līdz 7 gadu vecumam bez pieaugušo uzraudzības.

          Ja arī Tu vēlies pievienoties un veikt brīvprātīgo darbu, palīdzot policijas darbiniekiem, raksti uz e-pastu vineta.kage@vidzeme.vp.gov.lv , jo vērtīgs ir tas darbs, ko dara no sirds.

Vineta Kaģe

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes

Prevencijas grupas vecākā inspektore

Tālr. 26670637

64201326