Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Informācija presei no Vidzemes reģiona pārvaldes 2011. gada 21. februāris

2011.gada 21.februārī

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību

birojs informē

 

Informācija presei no Vidzemes reģiona pārvaldes

Policija atklājusi vairākas

BRUŅOTAS laupīšanas

Aizdomās par vairāku bruņotu laupīšanu izdarīšanu Smiltenes apkārtnē no veikaliem TOP janvāra mēnesī un 2. februārī no DUS VOER Ieriķos Vidzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja darbinieki, sadarbībā ar Valkas iecirkņa kriminālpolicijas nodaļas inspektoriem, noskaidrojuši un aizturējuši četras personas. 1972. gadā dzimušu vīrieti, kura deklarētā dzīvesvieta ir Rīga un divus 1991. un 1976. gadā dzimušus vīriešus, kuru deklarētā dzīvesvieta ir Smiltenes novada Grundzāles pagasts. Aizturētajiem tiesa piemērojusi drošības līdzekli- apcietinājumu. Kratīšanas laikā pie vienas no aizturētajām personām izņemti vairāki šaujamieročiem līdzīgi priekšmeti, kas nosūtīti ekspertīzes veikšanai. Ceturtajam aizdomās turamajam 1991. gadā dzimušam Grundzāles pagasta iedzīvotājam piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Jau informējām, ka 15.janvārī 19:55 Grundzāles pagasta Dzeņos veikalā MINI TOP piedraudot ar pistolei līdzīgu priekšmetu nolaupīta nauda 1 400 latu. 17. janvārī 18:10 saņemta informācija, ka Smiltenes novada Bilskas pagastā veikalā TOP ienākuši divi vīrieši maksās. Piedraudot pārdevējai ar pistolei līdzīgu priekšmetu, uzbrucēji no kases nolaupījuši naudu, vairākus simtus latu. Stundu vēlāk, 19:10 saņemta informācija, ka Smiltenes novada Variņu pagastā veikalā MINI TOP ienākuši divi vīrieši maskās un, piedraudot pārdevējai ar pistolei līdzīgu priekšmetu, no veikala kases nozaguši naudu, vairākus simtus latu. Otrajā februārī bruņota laupīšana notika DUS VOER Ieriķos. Laupītāju guvums- vairāk kā 300 latu.

Tiek precizēts kopējais nozagtās naudas summas apmērs. Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka vīrieši naudu tērējuši izklaidēm, liela daļa no tās nospēlēta spēļu zālēs.

Uzsākts kriminālprocess pēc KL 176. panta 2. panta Par laupīšanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Par šo noziedzīgo nodarījumu paredzēts sods- brīvības atņemšana uz laiku no 3 līdz 12 gadiem, konfiscējot mantu. Tiek pārbaudīta aizturēto personu saistība ar vēl citiem noziedzīgiem nodarījumiem. Visi aizturētie kādreiz dzīvojuši Vidzemē un bijuši labi informēti par vietējiem apstākļiem un pazinuši apkārtni vietās, kur veiktas laupīšanas.  

Par notikušo policija informēja iedzīvotājus un ar aicinājumu atsaukties iespējamos aculieciniekus, izplatīja video plašsaziņas līdzekļos. Tika saņemti vairāki iedzīvotāju zvani. Policija izsaka vislielāko paldies plašsaziņas līdzekļiem, kas atsaucās un par notikušajām laupīšanām informēja iedzīvotājus un tiem, kas atsaucās policijas aicinājumam un sniedza informāciju.

Dace Jukāma
Vidzemes reģiona pārvaldes
Prevencijas grupas vecākā inspektore
Tālr. 64201326
28653999