Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Valsts policijas viedoklis par Latvijas apvienotās policistu arodbiedrības organizēto Eiropas Policistu arodbiedrību konfederācijas (EuroCOP) pārstāvju vizīti Latvijā 2011. gada 21. februāris

2011.gada 21.februārī

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību

birojs informē

Valsts policijas viedoklis par Latvijas apvienotās policistu arodbiedrības organizēto Eiropas Policistu arodbiedrību konfederācijas (EuroCOP) pārstāvju vizīti Latvijā

2011.gada 16.februārī Latvijas apvienotā policistu arodbiedrība organizēja Eiropas Policistu arodbiedrību konfederācijas (EuroCOP - European Confederation of Police) pārstāvju vizīti Latvijā.

Vizītes laikā EuroCOP pārstāvji apmeklēja vairākus Valsts policijas iecirkņus, Rīgas pašvaldības policijas telpas un piedalījās apaļā galda diskusijā par situāciju Latvijas policijā.

Valsts policijas vadība netika laicīgi informēta ne par minētās vizītes darba kārtību, ne pasākumu norises laiku un vietu, tāpat Valsts policijas iecirkņu apmeklēšana netika saskaņota ar Valsts policijas vadību. Neskatoties uz to, apaļā galda diskusijā piedalījās gan Iekšlietu ministrijas, gan Valsts policijas pārstāvji.

Diemžēl Valsts policija konstatē, ka Latvijas apvienotās policistu arodbiedrības vadītājs A.Sūna kārtējo reizi informāciju  ārzemju pārstāvjiem ir pasniedzis vienpusēji, demonstrējot tikai sliktākos darba apstākļus, nevis iepazīstinot viesus ar objektīvo situāciju par darba apstākļiem visā Valsts policijā, parādot, ka arī Valsts policijā ir nodrošināta standartiem atbilstoša darba vide (piemēram, VP Rīgas reģiona pārvaldes administratīvā ēka, Čiekurkalna 1.garās līnijas komplekss, VP Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa ēka u.c.). Rīgas pašvaldības policijas darba telpu salīdzinājums ar apmeklētajām Valsts policijas iecirkņu darba telpām ir nekorekts, jo izlases pamatā ir bijis mērķis – uzsvērt tikai negatīvo Valsts policijā, pretnostatot to pozitīvajam Rīgas pašvaldības policijā.

Valsts policija atbalsta jebkura veida sadarbību ar arodbiedrībām un citām organizācijām, kas var sekmēt Valsts policijas attīstību, tās uzdevumu kvalitatīvāku izpildi un personāla motivēšanu turpmākajam dienestam policijā. Taču, ņemot vērā līdzšinējo pieredzi un praksi, Valsts policija aicina arodbiedrības nākotnē tomēr uzsākt konstruktīvu dialogu, kvalitatīvu, abpusēji saskaņotu sadarbību ar skaidri saprotamiem mērķiem.