Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Kas jāzina, lai svētki būtu droši 2010. gada 5. jūlijs

2010.gada 5.jūlijā

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību

birojs informē

 

Kas jāzina, lai svētki būtu droši

X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos, kas notiks no 6. līdz 11. jūlijam, Rīgā iebrauks vairāk nekā 30 tūkstoši dalībnieku, tādēļ policija aicina ievērot piesardzību, būt uzmanīgiem un vērīgiem, gan pasākuma dalībniekus, gan pilsētas viesus, gan arī rīdziniekus.

Kas jāzina autovadītājiem?

*Svētku laikā Rīgā, jo īpaši pasākuma norises vietās un pie skolām, kurās apmetušies svētku dalībnieki, rekomendējamais braukšanas ātrums ir 30 kilometri stundā, ko ar savu rīkojumu noteikusi pilsētas dome.

* Pilsētā var būt apgrūtināta satiksme.

* Būs nopietni apstāšanās un stāvēšanas ierobežojumi svētku norises vietās – Mežaparkā, Daugavas stadiona apkārtnē un 11. novembra krastmalā. 

* Svētku gājiena laikā būs arī satiksmes ierobežojumi. 

Autovadītāji īpaši tiek lūgti respektēt rekomendējamo braukšanas ātrumu – 30 km/h, jo galvaspilsētā būs vairāk nekā 30 000 skolēnu no visas Latvijas, kas ikdienā nav pieraduši pie tik intensīvas satiksmes.  

Kas jāzina svētku dalībniekiem?

Kā liecina iepriekšējo gadu pieredze, skolēnu dziesmu un deju svētkos, dalībniekiem dažkārt rodas problēmas ar orientēšanos galvaspilsētā vai arī „noklīšanu” no sava kolektīva, tādēļ policija aicina laikus nodrošināt katru svētku dalībnieku ar nepieciešamo informāciju, kas šādās situācijās var ļoti palīdzēt.

  • Katram svētku dalībniekam ir dalībnieku karte, uz kuras (tam paredzētajā brīvajā vietā) noteikti vajadzētu uzrakstīt kolektīva nosaukumu, tā vadītāja vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru.

Šī informācija var izrādīties ļoti būtiska gadījumos, kad savu kolektīvu ir pazaudējis kāds no dalībniekiem. Kontaktinformācija uz dalībnieka kartes, policijas darbiniekiem ļaus ātri un operatīvi sazināties ar kolektīva vadītāju un atrisināt šo situāciju.

  • Dalībniekiem vajadzētu iegaumēt arī skolas nosaukumu un adresi, kurā kolektīvs nakšņo.
  • Neatstāt savas mantas bez pieskatīšanas publiskās vietās.
  • Ja rodas jebkādas problēmas nekavējoties vērsties pie tuvākā policijas darbinieka vai arī zvanīt pa tālruni 112 (no mobilā tālruņa), vai 02 (no taksofona) vai arī +37102 (no fiksētā un mobilā tālruņa) .

Policija aicina arī kolektīvu vadītājus un vecākus, vēlreiz ar bērniem pārrunāt elementāras drošības pasākumus, - pārvietojoties pilsētā, stingri ievērot satiksmes noteikumus, pieskatīt savas personīgās mantas, nedoties peldēties bez pieaugušo uzraudzības, kā arī, protams, neiesaistīties sarunās ar nepazīstamiem cilvēkiem un nedoties viņiem līdzi.

Naktsmītnēs, kur kolektīvi izvietoti, diennakts režīmā dežūrēs arī policijas darbinieki, pie kuriem dalībnieki varēs vērsties jebkurā situācijā ar jebkuru jautājumu.       

Atgādinām, ka Valsts policijas Rīgas reģiona pārvalde svētku laikā strādās pastiprinātā režīmā, lai nodrošinātu sabiedrisko kārtību gan pasākuma norises vietās, gan dalībnieku mītnes vietās – skolās un to apkārtnē, gan arī pilsētā kopumā.             

Sagatavoja:
Sigita Pildava
VP Rīgas reģiona pārvaldes
Preses un sabiedrisko attiecību sektora vadītāja
tālrunis: +371 67219777 mob. +371 27891986
e-pasts: sigita.pildava@rgpp.gov.lv