Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Aizturēti trīs kabeļu zagļi ar ķerru 2010. gada 21. jūnijs

Pēdējās nedēļas laikā VP RRP Teikas iecirkņa apkalpojamā teritorijā uzdarbojās kabeļu zagļi kopā nozogot aptuveni 1000 metrus „Lattelecom” sakaru kabeļus. Vakar, 18. jūnijā, ap pusdienlaiku Teikas iecirkņa darbinieki zagļus aizturēja.           

Pēc pirmajām zādzībām policijai bija skaidrs, ka uzdarbojas zagļu grupa, nevis viens zaglis un tika veikti operatīvās meklēšanas pasākumi. Nedēļas sākumā diemžēl zagļus neizdevās notvert, tādēļ zagļi paspēja izdarīt vēl pāris zādzības līdz 17. jūnija pusdienlaikam, kad tika aizturēti. 

Aizdomās par kabeļu zādzībām uz Brīvības gatves, Rīgā tika aizturēti trīs vīrieši. Pie viņiem tika atrasti instrumenti, vinča un ķerra, kura bija pilna ar jau gabalos sagrieztiem kabeļiem. Tika noskaidrots, ka pašas zādzības vīrieši veikuši naktī, bet dienas laikā kabeļi tika sadalīti gabalos un ar ķerru nogādāti metāla uzpirkšanas punktos. 

Aizturētie vīrieši pašlaik atrodas īslaicīgās aizturēšanas izolatorā un savu vainu ir atzinuši divās zādzību epizodēs, tātad vēl divas epizodes šobrīd nav atklātas. Vecākais no viņiem, 1973. gadā dzimušais, kurš agrāk sodīts septiņas reizes, aizturēšanas brīdī bija ģērbies „Lattelecom” tehniskā darbinieka kombinezonā, tiesa, stipri notašķītā. Viņš arī apgalvoja, ka agrāk patiešām ir bijis „Lattelecom” darbinieks. Jaunākais no trijotnes, 1983. gadā dzimušais, agrāk sodīts sešas reizes, bet trešais, 1974. gadā dzimušas policijas redzeslokā nav agrāk nonācis. 

Policijā ir uzsākts kriminālprocess par zādzību grupā, Kriminālkodeksā par šādu pārkāpumu paredzēts sods ar brīvības atņemšanu līdz sešiem gadiem. Pastāv aizdomas, ka aizturētie vīrieši ir saistīti arī ar vismaz vēl divām zādzību epizodēm, tādēļ policija aicina iedzīvotājus, ja ir kāda informācija, par attēlos redzamo vīriešu noziedzīgajām darbībām, ziņot zvanot pa tālruni – 67090930, 67090916 vai 112 . Jebkuru informāciju par šo un citiem noziedzīgiem nodarījumiem varat atstāt arī Valsts policijas, Rīgas reģiona anonīmo tālruni, automātisko atbildētāju – 67086677.              

Sagatavoja:
Toms Sadovskis
VP Rīgas reģiona pārvaldes
Preses un sabiedrisko attiecību sektora
Vecākais speciālists
tālrunis: +371 67219872 mob. +371 27878155
e-pasts: toms.sadovskis@riga.vp.gov.lv