Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Vidzemes reģiona pārvaldes ziņas 2010. gada 10. jūnijs

2010.gada 10.jūnijā

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību

birojs informē

 

Vidzemes reģiona pārvaldes ziņas

Aizvadītās nedēļas ceturtdienā, 3. jūnijā, policija informēja, ka Mazsalacas pilsētas centrā atrasts taksometrs, kurā uz aizmugurējā sēdekļa redzams cilvēks un asins pēdas. Policijas operatīvā grupa, kas ieradās notikuma vietā, konstatēja, ka vīrietis ir miris vardarbīgā nāvē un tika uzsākts kriminālprocess pēc KL 12. nodaļas Nonāvēšana.

Noskaidrota nogalinātā vīrieša personība, kas ir 1962. gadā dzimis Valmieras iedzīvotājs, taksometra vadītājs. Veicot izmeklēšanas darbības, policija noskaidrojusi un kriminālprocesa likuma 264. panta kārtībā uz 48 stundām aizturējusi divas personas – 1991. un 1992. gadā dzimušus jauniešus, kas tiek turēti aizdomās par slepkavības izdarīšanu. Viens no jauniešiem ir Beverīnas novada iedzīvotājs, kas vēl nav sasniedzis 18 gadu vecumu, otrs bez patstāvīgas dzīvesvietas, uzturējies un dzīvojis pie paziņām Valmierā un tās apkārtnē. Viens no jauniešiem ir bezdarbnieks, otrs mācās kādā no arodskolām. Līdz šim neviens no viņiem policijas redzeslokā nav bijis, abi sodīti administratīvi par atrašanos sabiedriskā vietā alkohola reibuma stāvoklī. Iespējams, noziegums izdarīts, abiem aizdomās turamajiem esot alkohola reibumā.

Tiesa abiem aizdomās turamajiem piemērojusi drošības līdzekli – apcietinājumu.

Liecinieka statusā nopratināts arī kāds 14 gadīgs Beverīnas novada iedzīvotājs. Drošības līdzeklis jaunietim nav piemērots.

Aizdomās turamie jaunieši atzīst, ka slepkavību iepriekš izplānojuši un, jau iekāpjot taksometrā, zinājuši, ka nogalinās. Nekādu savstarpēju konfliktu nav bijis un nogalinātā taksometra vadītāja vietā varētu būt bijis jebkurš cits.

Policija vēlreiz aicina atsaukties pasažierus, kas izmantoja minētā taksometra ( zilas krāsas Opel Omega) pakalpojumus naktī no 2. uz 3. jūniju laika posmā no desmitiem vakarā. Tāpat lūgums atsaukties visus, kas var sniegt informāciju par slepkavību vai tās plānošanu. Izmeklēšanā noderēs jebkura informācija, kas saistīta ar 2. un 3. jūnija nakts un dienas notikumiem, kurā iesaistīts minētais taksometra vadītājs.

Informāciju sagatavoja:
Dace Jukāma
Valsts policijas
Vidzemes reģiona pārvaldes
Prevencijas grupas vecākā inspektore
Tālr.64201351
Mob.tālr.28653999
E-pasts:dace.jukama@valmiera.vp.gov.lv