Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Informācija no Vidzemes reģiona pārvaldes 2010. gada 7. jūnijs

2010.gada 7.jūnijā

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību

birojs informē

Informācija no Vidzemes reģiona pārvaldes

Aizvadītās nedēļas ceturtdienā, 3. jūnijā, policija informēja, ka Mazsalacas pilsētas centrā atrasts taksometrs, kurā uz aizmugurējā sēdekļa redzams cilvēks un asins pēdas. Policijas operatīvā grupa, kas ieradās notikuma vietā, konstatēja, ka vīrietis ir miris vardarbīgā nāvē un tika uzsākts kriminālprocess pēc KL 12. nodaļas Nonāvēšana.

Noskaidrota nogalinātā vīrieša personība, kas ir 1962. gadā dzimis Valmieras iedzīvotājs, taksometra vadītājs. Veicot izmeklēšanas darbības, policija noskaidrojusi un kriminālprocesa likuma 264. panta kārtībā uz 48 stundām aizturējusi divas personas – 1991. un 1992. gadā dzimušus jauniešus, kas tiek turēti aizdomās par slepkavības izdarīšanu. Viens no jauniešiem ir Beverīnas novada iedzīvotājs, kas vēl nav sasniedzis 18 gadu vecumu, otrs bez patstāvīgas dzīvesvietas, uzturējies un dzīvojis pie paziņām Valmierā un tās apkārtnē. Viens no jauniešiem ir bezdarbnieks, otrs mācās kādā no arodskolām. Līdz šim neviens no viņiem policijas redzeslokā nav bijis, abi sodīti administratīvi par atrašanos sabiedriskā vietā alkohola reibuma stāvoklī. Iespējams, noziegums izdarīts, abiem aizdomās turamajiem esot alkohola reibumā.

Slepkavības motīvus noskaidros izmeklēšanas laikā.

Šodien tiesa lems par drošības līdzekļa – apcietinājuma – piemērošanu abiem vīriešiem.

Policija pateicas iedzīvotājiem par atsaucību un informācijas sniegšanu, kas palīdzēja izmeklēšanā un lūdz atsaukties pasažierus, kas izmantoja minētā taksometra ( zilas krāsas Opel Omega) pakalpojumus naktī no 2. uz 3. jūniju laika posmā no desmitiem vakarā.

T. 64202938
Anonimitāte garantēta.

***

7. jūnijā vienos naktī policija saņēma kādas iedzīvotājas telefona zvanu. Sieviete informēja, ka Valmierā Laicena ielas 12 mājas pagalmā gar pagalmā novietotajām automašīnām staigā vairākas aizdomīgas personas. Uz Laicena ielu nekavējoties tika izsūtītas policijas patruļmašīnas un notikuma vietā aizturēts 1991. gadā dzimis Brenguļu pagasta iedzīvotājs, kas tiek turēts aizdomās par degvielas zādzībām no automašīnām.

Policija izsaka vislielāko paldies sievietei, kas nepalika vienaldzīga un par redzēto informēja policiju. Policija arī turpmāk aicina iedzīvotājus uz sadarbību un izsaka pārliecību, ka, izmantojot sabiedrības atbalstu un atsaucību, daudz ātrāk un efektīvāk iespējams novērst un atklāt noziedzīgus nodarījumus, kā arī aizturēt personas, kas tiek turētas aizdomās par noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu.

Tiek pārbaudīta aizturētās personas saistība arī ar citām Valmieras iecirkņa teritorijā izdarītām degvielas zādzībām.

Dace Jukāma
Vidzemes reģiona pārvaldes
Prevencijas grupas vecākā inspektore
Tālr. 64201363
28653999