Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Prokuratūrai nodod kriminālprocesu par naudas izspiešanu 2010. gada 4. jūnijs

2010.gada 4.jūnijā

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību

birojs informē

Prokuratūrai nodod kriminālprocesu par naudas izspiešanu

Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes (ONAP) darbinieki šā gada maijā pabeidza pirmstiesas izmeklēšanu un nodeva kriminālprocesa materiālus Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētai prokuratūrai (ONCNSP) ar lūgumu uzsākt kriminālvajāšanu pēc Krimināllikuma 183.panta 2.daļas pret četrām personām par naudas izspiešanu.

Šā gada janvārī Valsts policijas (VP) Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes (GkrPP) ONAP darbinieki saņēma informāciju un uzsāka kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 183.panta 2. daļas “Par pieprasījumu bez tiesiska pamata atdot īpašumu un naudu lielā apmērā, piedraudot un pielietojot vardarbību”.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā tika savākti pierādījumi un par aizdomās turētām atzītas četras personas – 1965.gadā dzimušais S., 1966.gadā dzimušais R., 1980. gadā dzimušais A. un 1984. gadā dzimušais N. Trijiem no aizturētajiem vīriešiem piemērots drošības līdzeklis apcietinājums un vienam nodošana policijas uzraudzībā un aizliegums izbraukt no valsts.

Kriminālprocesa izmeklēšanas laikā tika noskaidrots, ka aizturētās personas laika posmā no 2009. gada septembra līdz 2010 gada janvārim no cietušajiem centās izspiest naudu -100 000 EUR un 15 000 USD apmērā, kā arī pieprasīja atdot tiem piederošos īpašumus.

Kopumā tika atklātas četras noziedzīgā nodarījuma epizodes, ko veikušas aizturētās personas.

Par izspiešanu, ja tā izdarīta atkārtoti vai ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, vai ja tā izdarīta, lietojot vardarbību Krimināllikuma 183.panta 2.daļā paredzēts sods ar brīvības atņemšana uz laiku no pieciem līdz divpadsmit gadiem, konfiscējot mantu, un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem.

Informāciju sagatavoja:
Linda Neimane Zobena
Valsts policijas
Preses un sabiedrisko attiecību biroja
vecākā inspektore
Tālr.67075394
Mob.tālr.26520000
E-pasts: linda.neimane@vp.gov.lv