Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Aizdomās par nelikumīgu šaujamieroču iegādāšanos, glabāšanu un pārvadāšanu aizturētas trīs personas 2010. gada 15. janvāris

 

2010.gada 14.janvārī

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību

birojs informē

Aizdomās par nelikumīgu šaujamieroču iegādāšanos, glabāšanu un pārvadāšanu aizturētas trīs personas

Valsts policijas (VP) Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes (GKrPP) Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes (ONAP) darbiniekiem sadarbībā ar pretterorisma vienības “Omega” darbiniekiem, izdevies aizturēt trīs personas aizdomās par šaujamieroču, munīcijas iegādi, glabāšanu un pārvadāšanu.

Šā gada 10.janvārī Rīgā policijas darbinieki operatīvo meklēšanas pasākumu kompleksa laikā, aizdomās par šaujamieroču un šaujamieroču munīcijas iegādāšanos, glabāšanu un pārvadāšanu bez attiecīgas atļaujas, aizturēja divus vīriešus - 1978.gadā dzimušo M. un 1975.gadā dzimušo V.

Kratīšanas laikā pie M., policijas darbinieki atrada un atsavināja dažādus šaujamieročus, šaujamieroču munīciju un šaujamieroču detaļas – „TT” sistēmas pistoli, „Mauser” sistēmas karabīni, ložmetēju „MG – 34”, 350 patronas. Veicot kratīšanu pie otra aizturētā vīrieša, tika atsavināta pistole „Radom”, 348 patronas, liels daudzums dažādu šaujamieroču detaļu, 5 artilērijas lādiņi un 25 granātas, kas nodotas neitralizēšanai Nacionālo bruņoto spēku darbiniekiem.


Aizvadītā gada nogalē Rīgā operatīvo meklēšanas pasākumu kompleksa laikā, aizdomās par šaujamieroču nelikumīgu iegādāšanos, glabāšanu un nēsāšanu, aizturēts 1983.gadā dzimis vīrietis. Policijas darbinieki pie aizturētā vīrieša atrada un atsavināja 2 „Mauser” sistēmas karabīnes, ložmetējs „MG -34”, mašīnpistole „MP-40”, pistole „Colt”, pistole „Parabellum – 08” un 52 patronas.

Aizturētajām personām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Par minētajiem faktiem uzsākti kriminālprocesi pēc Krimināllikuma 233. panta 2.daļas ”Par šaujamieroču un šaujamieroču munīcijas iegādāšanos, glabāšanu un pārvadāšanu bez attiecīgas atļaujas”, kas paredz sodu ar brīvības atņemšana uz laiku līdz desmit gadiem vai ar arestu, atņemot tiesības veikt zināma veida uzņēmējdarbību uz laiku no diviem līdz pieciem gadiem vai bez tā.


VP GKrPP ONAP tiek turpināta pirmstiesas izmeklēšana, lai noskaidrotu, vai aizturētās personas nav saistītas ar citiem noziedzīgiem nodarījumiem.
Ar cieņu,
Linda Neimane-Zobena
LR IeM Valsts policijas
Preses un sabiedrisko attiecību biroja
vecākā inspektore
Tālr.67075394; 26520000
Fakss 67075057

www.vp.gov.lv