Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Pildot dienesta pienākumus, policijas darbinieki nāvīgi sašauj vīrieti 2010. gada 5. janvāris

 

2010.gada 5.janvārī

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību

birojs informē

 

 

Pildot dienesta pienākumus, policijas darbinieki nāvīgi sašauj vīrieti

 

Šā gada 2.janvārī Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes (ZRP) Operatīvās vadības nodaļā pulksten 18:45 tika saņemta informācija par to, ka Ozolnieku novadā, Sidrabenes pagastā, Emburgā, kādā mājā notiek konflikts, un viens no viesiem – 1955.gadā dzimušais E. draud nošaut klātesošos ar ierocim līdzīgu priekšmetu.

 

Ierodoties notikumu vietā, policijas darbinieki noskaidroja, ka pie sievietes, kura dzimusi 1936.gadā bija atnācis ciemos viņas kaimiņš – 1955.gadā dzimušais E, kurš ar ierocim līdzīgu priekšmetu draudēja viņu nošaut. Pēc informācijas saņemšanas policijas darbinieki devās uz pilsoņa E. dzīvesvietu. Pie durvīm pienāca vīrietis, kurš nevēlējās policijas darbiniekus ielaist dzīvoklī un teica, lai viņi iet prom, pretējā gadījumā viņš sāks šaut uz policijas darbiniekiem un uz visiem, kuri mēģinās atvērt dzīvokļa durvis. Kad policijas darbinieki iekļuva personas E. dzīvoklī, viņš turpināja izteikt policijas darbiniekiem draudus, pavēršot pret viņiem ierocim līdzīgu priekšmetu. Lai novērstu esošos draudus cilvēku dzīvībai un veselībai, policijas darbinieki bija spiesti veikt vairākus mērķtiecīgus šāvienus, kā rezultātā persona E. no gūtajiem ievainojumiem gāja bojā. Notikuma vietā izņemts: šaujamierocim līdzīgs priekšmets un šaujampatronas.

 

Uzsākts kriminālprocess pēc krimināllikuma 132.panta ”Draudi izdarīt slepkavību un nodarīt smagu miesas bojājumu”, kas tiks pārsūtīts uz VP Iekšējo drošības biroju (IDB) turpmākai izmeklēšanai un paralēli tiks veikta dienesta pārbaude par ieroča pielietošanas likumību.Ar cieņu,
Linda Neimane-Zobena
LR IeM Valsts policijas
Preses un sabiedrisko attiecību biroja
vecākā inspektore
Tālr.67075394; 26520000
Fakss 67075057

www.vp.gov.lv