Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Par mazdārziņu apzagšanas sēriju aizturēti divi jaunieši 2018. gada 27. augusts

Valsts policijā bija saņemta informācija par vairākām dārza mājiņu apzagšanām, kas izdarītas sākot no šā gada jūnija Salaspils novadā mazdārziņu teritorijā. No mājiņām bija nozagta dažāda veida elektrotehnika, piemēram, televizori, radio un citas mantas.

Salaspils iecirkņa policisti veica operatīvās darbības, kuru laikā tika noskaidrotas personas, kuras, iespējams, saistītas ar šīm zādzībām. 16. augustā tika aizturēts pirmais aizdomās turētais jaunietis. Savukārt pagājušonedēļ aizturēts otrs līdzdalībnieks. Viens no jauniešiem ir 17 gadus vecs, savukārt otrs ir pilngadīgs.

Noskaidrots, ka aizdomās turētie puiši bija nolūkojuši, kad dārza mājiņu saimnieki vakaros pamet savus dārziņus un pēc tam izdarījuši zādzības, iekļūstot mājiņās, izsizdami logus vai uzlauzdami durvis. Šobrīd policijai ir informācija, ka jaunieši apzaguši četras dārza mājiņas un vēlāk nozagtās preces pārdevuši. Šobrīd policisti ir atguvuši vienu nozagtu televizoru.

Saistībā ar notikušo uzsākti četri kriminālprocesi, kas kvalificēti pēc Krimināllikuma 175. panta trešās daļas – par zādzību iekļūstot telpā un pēc Krimināllikuma 185. panta pirmās daļas – par mantas bojāšanu.

Ņemot vērā, ka aizdomās turētie jaunieši iepriekš nav sodīti un sadarbojas ar policiju, viņiem piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu – policijas kontrole.

(Ilustratīvs attēls: pixabay.com)