Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Agresīvi pasažieri bojā sabiedrisko transportu; policisti nekavējoties viņus aiztur 2018. gada 22. augusts

Šī gada augusta sākumā Valsts policijas Rīgas Ziemeļu iecirknī tika saņemts izsaukums uz kādu pieturvietu Vecmīlgrāvī, kur divi vīrieši agresīvi uzvedas un bojā sabiedrisko transportu.

Ierodoties notikuma vietā, likumsargi aizturēja huligānus un nogādāja viņus policijas iecirknī paskaidrojumu sniegšanai.

Policisti uzsāka izmeklēšanu un ieguva videonovērošanas kameru ierakstus. Izmeklēšanas laikā, noskaidrojot notikušā apstākļus, tika secināts, ka todien trīs vīrieši esot braukuši sabiedriskajā transportā un traucējuši citiem pasažieriem, lietojot alkoholiskos dzērienus un skaļi uzvedoties. Vienā no pieturvietām iekāpuši kontrolieri, kuri vīriešiem lūguši izkāpt ārā viņu uzvedības dēļ. Tas vīriešus sadusmojis vēl vairāk, un viņi kļuvuši agresīvi – bez iemesla sākuši lauzt sabiedriskā transporta loga tīrītāja slotiņas un durvis. Sabiedriskā transporta vadītājs un kontrolieri mēģinājuši iespējamās vainīgās personas nomierināt, taču vīrieši turpinājuši iesākto. Arī kāds aculiecinieks, redzot notiekošo, mēģinājis palīdzēt vīriešus aizturēt, kā rezultātā saņēmis sitienu. Drīz vien notikuma vietā ieradās Valsts policijas Rīgas Ziemeļu iecirkņa darbinieki un vīriešus aizturēja.

Aizturētie vīrieši dzimuši 1997. gadā. Viens no viņiem jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 231. panta otrās daļas – par huligānismu, ja to izdarījusi personu grupa vai ja tas saistīts ar miesas bojājumu nodarīšanu cietušajam vai ar mantas bojāšanu vai iznīcināšanu. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Aizturētajiem vīriešiem piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

(Ilustratīvs attēls: www.pixabay.com)