Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Rīgas centrā vīrietis nozog trīs velosipēdus; likumsargi garnadzi aiztur 2018. gada 8. augusts

Šī gada 20. jūnijā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Centra iecirknī ar iesniegumu vērsās kāda persona, kurai Raiņa bulvārī tika nozagts uzticamais braucamrīks – velosipēds.

Cietušais likumsargiem izstāstīja, ka divriteni bija atstājis pieķēdētu ar drošības trosi pie staba un pats devies savās ikdienas gaitās, taču, atgriežoties pēc velosipēda, konstatējis, ka drošības trose ir pārkniebta un divritenis pazudis.

Likumsargi ieguva videonovērošanas kameru ierakstus, pēc kā identificēja iespējamo vainīgo personu un izsludināja viņu meklēšanā. Vakar, 7. augustā, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Centra iecirkņa amatpersonas sadarbībā ar kolēģiem no Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes aizturēja iespējamo vainīgo 1976. gadā dzimušo vīrieti.

Izmeklēšanas laikā likumsargi noskaidroja, ka vīrietis ir izdarījis arī citu velosipēdu zādzības. Aizvakar, 6. augustā, iespējamais vainīgais, pārkniebjot drošības trosi, nozadzis citu divriteni. Tāpat, 15. jūnijā, aizdomās turētais nozadzis vēl vienu velosipēdu. Arī šajā gadījumā nozagtais velosipēds bijis novietots velonovietnē un pieslēgts ar drošības trosi, taču tas nav apturējis garnadzi izdarīt noziegumu.

Aizturētais 42 gadus vecais vīrietis jau iepriekš ir tiesāts par zādzībām.

Diemžēl likumsargiem pagaidām nav izdevies atgūt nevienu no nozagtajiem velosipēdiem.

Saistībā ar notikušo pret vīrieti ir uzsākti divi kriminālprocesi pēc Krimināllikuma 175. panta pirmās daļas – par zādzību. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu. Tāpat pret vīrieti uzsākts kriminālprocess, kas kvalificēts pēc Krimināllikuma 180. panta – par zādzību nelielā apmērā. Par šādu noziegumu paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz vienam gadam vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Aizturētais vīrietis šobrīd atrodas izolatorā, taču rītdien, 9. augustā, tiks lemts jautājums par drošības līdzekļa piemērošanu.

(Attēlam ilustratīva nozīme.)