Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Latgales priekšpilsētā šonedēļ veikti profilaktiskie pasākumi likumpārkāpumu apkarošanai 2018. gada 3. augusts

No 1. augusta uz 2. augustu Rīgas Latgales iecirkņa Kārtības policijas nodaļas policisti sava iecirkņa apkalpojamā teritorijā veica profilaktiskos pasākumus ar mērķi novērst un apkarot dažādus likumpārkāpumus.

Kopumā no pulksten 18.00 līdz 04.30 tika pārbaudītas 36 personas, no kurām trīs bija juridiskas personas.

Lai noskaidrotu, vai tiek ievērots Alkoholisko dzērienu aprites likums, kas aizliedz alkoholisko dzērienu tirdzniecību pēc pulksten 22.00, trīs veikalos tika veikti kontrolpirkumi. Divos no tiem likums netika ievērots un pēc pulksten 22.00 tika pārdots alkohols, nenodrošinot patēriņu uz vietas. Pret veikaliem tika uzsāktas administratīvās lietvedības un pārdevējiem tika sastādīti administratīvo pārkāpumu protokoli pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa (LAPK) 169.3 panta – par akcīzes preču realizācijas noteikumu pārkāpšanu. Par to likumā paredzēts naudas sods fiziskajām personām no 70 līdz 700 eiro, bet juridiskajām personām — no 70 līdz 7100 eiro, konfiscējot šīs preces un to pārvadāšanai izmantotos transportlīdzekļus vai bez konfiskācijas.

Tāpat tika konstatēta viena persona, kas atradās uz ielas alkohola reibumā, rupji lamājās un grūstīja citus iedzīvotājus. Šai personai tika sastādīts protokols pēc LAPK 167. panta – par sīko huligānismu. Par šādu pārkāpumu likumā paredzēts naudas sods no 70 līdz 500 eiro.

Kādai sievietei tika sastādīts protokols par prostitūcijas noteikumu neievērošanu. Jāpiemin, ka Saskaņā ar MK 2008. gada 22. janvāra noteikumu Nr. 32 "Prostitucijas ierobežošanas noteikumi" 3. punktu, personai atļauts piedāvāt vai sniegt seksuālos pakalpojumus par maksu tikai dzīvojamā telpā, kas ir tās īpašums vai par kuru tā ir noslēgusi īres līgumu. Kopumā aizdomās par prostitūcijas noteikumu neievērošanu tika pārbaudītas desmit personas, taču pārējos gadījumos pārkāpumi netika konstatēti. LAPK 174.4 pants nosaka, ka par prostitūcijas noteikumu pārkāpšanu uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 350 līdz 700 eiro, bet juridiskajām personām — no 700 līdz 1400 eiro.

Profilaktisko pasākumu laikā pie kādas personas Rīgas Centrāltirgū tika konstatēts un atsavināts 1020 cigarešu bez Latvijas Republikas akcīzes markām. Cigarešu glabātājam sastādīts protokols pēc LAPK 169.3 panta.

Tāpat sastādīti 13 protokoli par alkohola lietošanu sabiedriskā vietā, trīs protokoli par Rīgas Domes saistošo noteikumu neievērošanu – atrašanos sabiedriskā vietā ar atvērtu alkohola pudeli. Stacijas laukumā un Grīziņkalnā tika aizturēti astoņi nepilngadīgie par smēķēšanu un viens nepilngadīgais par atrašanos alkohola reibumā.

(Attēlam ir ilustratīva nozīme.)