Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Mēneša laikā Valsts policija Ogres apkārtnē konstatē jau otro moderni aprīkoto nelegālo cigarešu ražotni 2018. gada 24. jūlijs

Jūlija vidū Valsts policija Lielvārdes novadā uzgāja iespaidīgu nelegālo cigarešu ražotni. Divos savstarpēji savienotos angāros tika konstatētas plašas telpas cigarešu ražošanai ar modernu ražošanas iekārtu, glabātuvi un pat darbinieku guļvietām. Notikuma vietā likumsargi izņēma 13,6 miljonus nelegālo cigarešu un deviņas tonnas tabakas. Saistībā ar notikušo šobrīd ir aizturētas deviņas iesaistītās personas. Šī ir jau otrā nelegālo cigarešu ražotne, ko policisti pēdējā mēneša laikā uzgājuši Ogres apkārtnē, un līdz šim - vērienīgākā.

Šā gada jūlijā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ogres iecirkņa inspektors bija nonācis pa pēdām iespējamai nelegālo cigarešu ražošanai Lielvārdes novadā. Naktī uz piektdienu, 13. jūliju, Ogres iecirkņa policisti ieradās šajā adresē, lai veiktu kratīšanu.

Rezultātā policisti divos savstarpēji savienotos angāros konstatēja nelegālo cigarešu ražošanu lielos apjomos. Tur atradās cigarešu ražošanas iekārta un plaša glabātuve. Cigarešu ražošanas iekārta bija modernizēta, lai spētu saražot pēc iespējas vairāk cigarešu īsā laikā. Grandiozajai ražotnei bija pat sava elektrības ražošanas stacija.

Angāros atradās arī darbinieku gultas. Darboņi savas noziedzīgās darbības bija rūpīgi slēpuši un, lai nepiesaistītu apkārtējo uzmanību, gandrīz visi telpās uzturējušies nepārtraukti, turpat arī ēduši un gulējuši.

Kratīšanu laikā policisti kopumā konstatēja un izņēma 13,6 miljonus cigarešu bez Latvijas Republikas akcīzes markām, apmēram deviņas tonnas tabakas un divas tonnas dīzeļdegvielas. Tāpat atsavinātas izejvielas – cigarešu papīri un filtri.

Šobrīd ir aizturētas deviņas iesaistītās personas. Katrai no aizturētajām personām izdarītajā noziegumā bija sava loma. Viens no viņiem iepriekš ir sodīts par laupīšanu, savukārt vēl viens par nodokļu nemaksāšanu.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 221. panta trešās daļas – par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu vai realizāciju, ja tas izdarīts lielā apmērā, un, ja to izdarījusi organizēta grupa. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Četrām no aizturētajām personām piemērots drošības līdzeklis apcietinājums, savukārt pārējām – ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Jau vēstīts, ka šā gada jūnija beigās Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes policisti Ogres novadā uzgāja vēl vienu modernu nelegālo cigarešu ražotni. Toreiz tika atsavināti astoņi miljoni nelegālo cigarešu un 12 tonnas tabakas.

#Atkrāpies! ir pretkrāpšanas kustība, kurā apvienojušās Latvijas valsts pārvaldes iestādes, kas cīnās pret krāpniecību dažādās jomās un izpausmēs, kā arī Latvijas iedzīvotāji un organizācijas, kas stingri iestājas pret jeb kāda veida krāpšanu. Vairāk informācijas un iespēja iesaistīties kustībā www.atkrapies.lv.