Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Pasaules kausa pusfināla translācija – Jūrmalā fiksēti autortiesību pārkāpumi 2018. gada 13. jūlijs

Vakar, 11. jūlijā, norisinājās Pasaules kausa pusfināls futbolā, kur Horvātijas izlase pagarinājumā uzvarēja Anglijas izlasi un iekļuva finālā. Šai spēlei sekoja ļoti daudzi, ne tikai vērojot to mājās pie televizora ekrāniem, bet arī atrodoties kādā izklaides vietā, piemēram, kafejnīcā vai bārā. Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Jūrmalas iecirkņa darbinieki kopā ar kolēģiem no Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes un biedrību “Par legālu saturu” devās uz Jūrmalu, Jomas ielu, lai veiktu profilaktiskos pasākumus autortiesību apkarošanas pārkāpumu jomā.

Kopumā likumsargi veica vairākas pārbaudes, kuru laikā izklaides vietās Jomas ielā TV apraidē konstatēja trīs pārkāpumus un uzsāka trīs administratīvās lietvedības pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 155.8 panta un 204.14 panta. Tāpat tika izņemti četri dekoderi un pārtraukta spēles pārraide.

Par šādiem pārkāpumiem, proti, par autortiesību vai blakustiesību pārkāpšanu fiziskām personām var tikt uzlikts naudas sods līdz 700 eiro, bet juridiskām personām – līdz 7 100 eiro, konfiscējot autortiesību un blakustiesību pārkāpuma objektus un to nesējus. Savukārt par aizsargātu pakalpojumu sniedzēja tiesību aizskaršanu fiziskām personām var tikt uzlikts naudas sods no 70 līdz 350, bet juridiskām personām – no 350 līdz 700 eiro, konfiscējot nelegālās sistēmas vai bez konfiskācijas.

Tāpat Valsts policija atgādina, ka arī turpmāk tiks veikti profilaktiskie reidi autortiesību apkarošanas pārkāpumu jomā, lai identificētu komersantus, kuri, neievērojot likumā noteikto kārtību, bez attiecīgās licences translē vai retranslē audiovizuālo saturu. Atgādinām, ka sīkāk par licencēšanas kārtību var iepazīties Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes mājaslapā www.neplpadome.lv

(Ilustratīvs attēls: www.pixabay.com)