Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Aizturēts sevišķi nekaunīgs laupītājs 2018. gada 2. jūlijs

Šī gada maija vidū Valsts policijas Rīgas Ziemeļu iecirknī tika saņemts iesniegums par kādam vīrietim Mežaparkā nolaupītu naudu un mobilo telefonu. Par noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu tika aizturētas divas personas.

Maija vidū kāda kompānija trīs cilvēku sastāvā atpūtusies pie Ķīšezera. Pie tās pienākuši divi svešinieki un viens no viņiem piedraudējis un licis vienam atpūtniekam atdot makā esošo naudu. Vīrietis paklausījis un atdevis naudu, taču iespējamam vainīgajam nebija ar to gana – pamanījis, ka makā atrodas kredītkarte, piespiedis cietušo doties uz bankomātu un izņemt naudu. Atrodoties pie bankomāta, cietušais vīrietis tīšām trīs reizes ievadījis nepareizu pin kodu, tādējādi nobloķējot karti un nevarot veikt prasītās darbības. Ļaundari tas nav apmierinājis, tāpēc viņš licis cietušajam doties uz tuvāko lombardu, ieķīlāt tajā telefonu un iegūto naudu atdot viņam, ko vīrietis arī izdarījis. Kad aizdomās turētais bija ieguvis vēlamo, visas noziedzīgajā nodarījumā iesaistītās personas pametušas notikuma vietu.

Likumsargi uzsāka izmeklēšanu, kā arī ieguva videonovērošanu kameru ierakstus. Tika identificētas iespējamās vainīgās personas un 29. maijā tika aizturēta viena no tām. Tāpat 27. jūnijā policisti aizturēja otru vainīgo personu. Abi vīrieši iepriekš ir nonākuši policijas redzeslokā par zādzībām.

Policistiem izdevās atgūt lombardā ieķīlāto telefonu un atgriezt to īpašniekam.

Saistībā ar notikušo tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 176. panta otrās daļas – par laupīšanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Aizturētajam vīrietim, kurš nolaupīja cietušajam naudu un mobilo telefonu, tika piemērots drošības līdzeklis – policijas uzraudzība.

(Ilustratīvs attēls: www.pixabay.com)