Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Uzzini, ko Valsts policijai nozīmē sabiedrības uzticēšanās 2018. gada 28. jūnijs

“Jo vairāk sabiedrība uzticas policijai, jo vairāk cilvēks ir gatavs līdzdarboties un informēt policiju par pārkāpumiem, kas tiešā veidā uzlabo policijas darba efektivitāti,” uzsver Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis, “uzticēšanās policijas institūcijai nav tas, ko var izmainīt vienas, divu dienu laikā, pie tās ir ilgstoši, gadiem jāstrādā.”

Policijas mērķis ir kalpot sabiedrībai, novērst noziedzību un veicinātkārtību valstī, tādēļ, ja sabiedrība uzticas policijai, tas nozīmē, ka policija savu darbu dara labi. Policija bez sabiedrības uzticēšanās ir kā auto bez degvielas.

Uzticēšanās ir vairāku faktoru kopums, tā ir abu pušu mijiedarbība – policists ne vien iespaidojas no sabiedrības uzticēšanās, bet arī ir tas, kurš ar savu dienesta pienākumu veikšanu maina sabiedrības uzticības līmeni. Praksē var novērot – ja sabiedrība uzticas policijai, tad tā vairāk ziņo par dažādiem pārkāpumiem, kas skar gan viņus, gan līdzcilvēkus. Šāda sabiedrības rīcība samazina latento jeb slēpto noziedzību.

Arī policistam ir svarīgi, ka viņam uzticas, jo tas tiešā veidā ietekmē policistu darbu – ja cilvēks neuzticas policijai, tad policijas darbinieks nevar strādāt ar viņu, jo ir jāņem vērā, ka viss materiāls, ar ko policija saskaras darbā, ir kāda noslēpums. Mēs nestāstām savus noslēpumus svešiem cilvēkiem, stāstam tikai tiem, kuriem uzticamies.

Tāpat jāteic, ka sabiedrības uzticēšanās palīdz policistiem būt pārliecinātākiem par savu darbu. Policistiem ir ļoti būtiski, ka, ikdienā darot savus pienākumus, cilvēku uzticēšanās ļauj pilnvērtīgi strādāt, un policistam nav jāuztraucas, ka viņu sabiedrība nosodīs par kādām darbībām.

Apkārtējo vidi un sadzīvi ietekmē sabiedrības uzticēšanās policijai – jo mazāk uzticas, jo augstāks noziedzības līmenis valstī. Uzticēšanās policijai rada arī drošības sajūtu, ka policija spēs pasargāt iedzīvotājus, vai arī sabiedrības pārliecību, ka viņi zina, kā pašiem sevi pasargāt. 
Tikai kopīgi mēs varam celt uzticēšanās latiņu un veicināt drošāku ikdienu!

Tiekamies sestdien pulksten 18.00 sarunu festivālā Lampa “SARUNA BEZ CENZŪRAS “ACI PRET ACI AR POLICIJU!””: https://www.festivalslampa.lv/…/programma--2018/pasakumi/698