Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Ķengaragā aizturēts vīrietis ar 1,7 miljoniem cigarešu bez Latvijas Republikas akcīzes markām 2018. gada 2. maijs

Mērķtiecīgi īstenojot vienu no Valsts policijas prioritātēm – nelegālo akcīzes preču aprites apkarošanu, pagājušonedēļ Rīgā, Ķengaragā, policisti aizturēja vīrieti, kura mikroautobusā tika glabāts ievērojams daudzums nelegālo cigarešu – 1,7 miljoni. Pret aizdomās turēto vīrieti uzsākts kriminālprocess un viņam piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Ķengaraga iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas policisti nonāca pa pēdām vīrietim, kurš saistīts ar akcīzes preču nelikumīgu apriti.

26. aprīlī ap pulksten 09.30 policisti šo vīrieti sastapa pie viņa mikroautobusa. Ņemot vērā, ka policistiem bija informācija, ka transportlīdzeklī atrodas nelegālās cigaretes, tika veikta kratīšana. Tās laikā transportlīdzeklī tika uzietas 174 kastes, kurās atradās kopumā 1 700 040 cigarešu bez Latvijas Republikas akcīzes markām (skat. foto.)

Turpat tika aizturēts arī cigarešu glabātājs, kurš jau iepriekš nonācis policijas redzeslokā par pārkāpumiem, kas saistīti ar akcīzes preču nelikumīgu apriti.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 221. panta trešās daļas – par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu vai pārvadāšanu, ja tas izdarīts lielā apmērā. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Aizturētajam ir piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Pēc procesuālo darbību veikšanas atsavinātās cigaretes tiks nodotas iznīcināšanai Valsts ieņēmumu dienestam.

Efektīva cīņa ar nelegālo akcīzes preču apriti iespējama vien tad, ja tajā iesaistās visa sabiedrība. Tāpēc Valsts policija aicina iedzīvotājus aktīvi ziņot par nelegālā alkohola un cigarešu uzglabāšanas un tirdzniecības vietām. Informēt policiju iespējams, zvanot pa tālruņa numuru 110 vai vēršoties tuvākajā policijas iecirknī. Tāpat to tirdzniecības vietas ātri un ērti iespējams atzīmēt Iekšlietu ministrijas interaktīvajā kartē: 
http://www.ic.iem.gov.lv/gis2/

#Atkrāpies! ir pretkrāpšanas kustība, kurā apvienojušās Latvijas valsts pārvaldes iestādes, kas cīnās pret krāpniecību dažādās jomās un izpausmēs, kā arī Latvijas iedzīvotāji un organizācijas, kas stingri iestājas pret jeb kāda veida krāpšanu. Vairāk informācijas un iespēja iesaistīties kustībā www.atkrapies.lv.