Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Par Teikā izdarītu zādzību no dzīvokļa aizturējām jau iepriekš sodītu vīrieti 2018. gada 09. aprīlis

31. martā Valsts policija saņēma informāciju no dzīvokļa saimniekiem, par to, ka ir apzagts viņu īpašums Rīgā, Teikā. Dienas laikā, kamēr dzīvoklī neviena nebija, garnadzis bija uzlauzis durvis un iznesis spēļu konsoli, planšetdatoru, auskarus un citas personīgās mantas.

Rīgas Teikas iecirkņa policisti uzsākot nozieguma izmeklēšanu un veicot operatīvos pasākumus, noskaidroja personu, kura, iespējams, izdarījusi šo noziegumu.

3. aprīlī likumsargi Rīgā aizturēja aizdomās turēto 1977. gadā dzimušo vīrieti. Jāpiemin, ka viņš jau iepriekš daudz reižu sodīts, pārsvarā tieši par zādzībām no dzīvokļiem. Likumsakarīgi, ka vīrietis parasti bija izvēlējies apzagt dzīvokļus ar koka durvīm un viegli uzlaužamām durvju slēdzenēm. Arī šis gadījums nav izņēmums.

Pie aizdomās turētā tika atrasts un atsavināts planšetdators. Tāpat ir atgūti zagtie auskari, kas jau bija ieķīlāti lombardā.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175. panta trešās daļas - par zādzību, ja tā izdarīta, iekļūstot dzīvoklī. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Aizdomās turētajam piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Aicinām dzīvokļu īpašniekus parūpēties par savu īpašumu drošību, uzstādot dzelzs durvis ar kvalitatīvām slēdzenēm. Tāpat ieteicams ierīkot signalizāciju un vērtīgas mantas glabāt pie mājas konstrukcijām piestiprinātos seifos. Svarīgi pievērst uzmanību arī pie kaimiņu dzīvokļiem notiekošajam. Pamanot aizdomīgas personas klīstot gar dzīvokļiem, un rodoties aizdomām par noziegumu, jāzvana policijai pa tālruni 110.

(Attēlam ir ilustratīva nozīme.)