Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Atjautīgā ārstniecības iestādes darbiniece ieslēdz zagli savā darba kabinetā 2018. gada 24. janvāris

Pagājušajā piektdienā, 19. janvārī, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Teikas iecirknī tika saņemts izsaukums uz kādu slimnīcu par tikko veiktu zādzību. Par šo notikumu ziņoja cietusī.

Likumsargi nekavējoties ieradās notikuma vietā un noskaidroja, ka pirms brīža slimnīcas darbiniecei tika nozagta rokassomiņa. Cietusī policistiem izstāstīja, ka pie lifta, kas atrodas netālu no viņas darba kabineta, ieraudzījusi vīrieti, kurš rokās turējis viņas somai identisku rokassomiņu. Brīdī, kad vīrietis bija iekāpis liftā, sieviete palūgusi viņu izkāpt un parādīt somu, taču iespējamais vainīgais atteicies to izdarīt. Pēc vairākkārtējiem aicinājumiem vīrietis tomēr piekritis izpildīt sievietes lūgumu, izkāpis no lifta un devies viņai līdzi uz darba kabinetu, kur slimnīcas darbiniece esot vēlējusies pārliecināties par veikto zādzību. Kad aizdomās turētais vīrietis bija iegājis kabinetā, cietusī to aizslēgusi no ārpuses un nekavējoties par notikušo paziņojusi slimnīcas apsardzes darbiniekiem un Valsts policijai.

Aizturot aizdomās turēto vīrieti un nogādājot viņu iecirknī, Rīgas Teikas iecirkņa policisti noskaidroja, ka šī nav pirmā reize, kad vīrietis izdarījis zādzību šajā slimnīcā.

Pagājušā gada 21. decembrī aizdomās turētais no palātas divām pacientēm nozadzis privātās mantas. Vienai – skapītī novietotu rokassomiņu, kurā atradās rotaslietas, savukārt otrai nozadzis planšetdatoru, kas stāvējis uz naktsskapīša.

Dažas no nozagtajām rotaslietām policistiem izdevies atgūt.

1988. gadā dzimušais aizturētais vīrietis jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā par mantiskiem noziegumiem.

Saistībā ar notikušo tika uzsākti trīs kriminālprocesi. Divi kriminālprocesi uzsākti pēc Krimināllikuma 175. panta trešās daļas - par zādzību, ja tā izdarīta, iekļūstot telpā, vai, ja tā izdarīta no glabātuves. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas. Tāpat uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 180. panta – par zādzību nelielā apmērā. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz vienam gadam vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Aizturētajam vīrietim vakar, 23. janvārī, tiesa piemēroja apcietinājumu.

(Attēlam ilustratīva nozīme.)