Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Valsts policija nodevusi kriminālvajāšanas uzsākšanai lietu par uzbrukumu SAB bijušajam direktoram 2018. gada 17. janvāris

Valsts policija ir nodevusi prokuratūrai kriminālprocesu, ierosinot sākt kriminālvajāšanu pret astoņām personām, kuras tiek turētas aizdomās par sevišķi smagu noziegumu izdarīšanu. Šajā kriminālprocesā ir apvienotas četras lietas, viena no tām saistībā ar uzbrukumu Satversmes aizsardzības biroja bijušajam direktoram Jānim Kažociņam.

Jau ziņots, ka 2014. gada 22. janvārī notika uzbrukums ar miesas bojājumu nodarīšanu Satversmes aizsardzības biroja (SAB) toreizējam direktoram Jānim Kažociņam.

Par šo noziegumu Valsts policija aizturēja organizētu noziedzīgu grupu astoņu personu sastāvā. Izmeklēšanas laikā tika iegūti pierādījumi par šīs organizētās noziedzīgās grupas saistību arī ar citiem 2014. gadā izdarītiem noziegumiem, tostarp par Latvijā izdarītu auto dedzināšanu, naudas izspiešanu un miesas bojājumu nodarīšanu, kā arī par Polijā notikušu laupīšanu. Jāuzsver, ka visos minētajos gadījumos noziegumiem bijis pasūtītājs.

Aizturētās organizētās grupas dalībnieki jau iepriekš bija nonākuši policijas redzeslokā.

Ņemot vērā, ka par šo visu noziegumu izdarīšanu tiek turēti aizdomās vienas organizētās grupas dalībnieki, izmeklēšanas gaitā kriminālprocesi tika apvienoti. Saistībā ar notikušo tika uzsākts kriminālprocess, kas kvalificēts pēc Krimināllikuma pantiem par tīša smaga miesas bojājuma nodarīšanu, ja to izdarījusi organizēta grupa (KL 183. panta otrā daļa), par tīša smaga miesas bojājuma nodarīšanas mēģinājumu, ja to izdarījusi organizēta grupa (KL 125. panta trešā daļa), par laupīšanu, ja to izdarījusi organizēta grupa (KL 176. panta trešā daļa) un par mantas tīšu bojāšanu ar dedzināšanu (KL 185. panta otrā daļa).

Šā gada sākumā kriminālprocesā tika pabeigta izmeklēšana un lēmums par kriminālvajāšanas uzsākšanu pret astoņām aizdomās turētām personām nodots prokuratūrai.