Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Baldones novadā aizturējām vīrieti, kurš draudēja nogalināt savu dzīvesbiedri 2018. gada 5. janvāris

2. janvārī ap pulksten desmitiem no rīta Valsts policija saņēma informāciju no izmisušas Baldones novada iedzīvotājas, kura apgalvoja, ka viņas piedzērušais dzīvesbiedrs viņai draud ar šaujamieroci, solot viņu nogalināt.

Kad policisti ieradās notikuma vietā, sievietes dzīvesbiedrs jau bija aizbēdzis. Sieviete paskaidroja, ka vīrietis kopā ar savu draugu, kurš bijis klāt konflikta brīdī, ieroci paslēpuši. Veicot mājas apskati, policisti mājas bēniņos atrada divstobru medību bisi, ar ko sievietei, visticamāk, draudēts.

Baložu iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas policisti sadarbībā ar Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes amatpersonām uzsāka abu vīriešu meklēšanu. Noskaidrojot vīriešu atrašanās vietu, šajā pašā dienā viņi tika aizturēti.

Jāpiemin, ka aizturēšanas brīdī sievietes 1983. gadā dzimušais civilvīrs atradās 2,52 promiļu stiprā alkohola reibumā, bet viņa 1990. gadā dzimušais draugs - 3,05 promiļu stiprā alkohola reibumā. Neviens no vīriešiem iepriekš nav krimināli sodīts.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 132. panta – par draudiem izdarīt slepkavību vai nodarīt smagu miesas bojājumu, ja ir bijis pamats baidīties, ka šie draudi var tikt izpildīti. Par šādu noziegumu likumā paredzēta īslaicīga brīvības atņemšana vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Jāpiebilst, ka sievietes dzīvesbiedram nav bijusi ieroča glabāšanas atļauja, tāpēc viņam nāksies atbildēt arī par šo pārkāpumu.

Šobrīd vīrietim ir piemērots drošības līdzeklis – aizliegums tuvoties cietušajai.

Aicinām arī citus iedzīvotājus, saņemot nopietnus draudus, ziņot par tiem policijai. Tāpat nedrīkst klusēt par vardarbību ģimenē, jo no vardarbības līdz traģēdijai ir tikai viens solis. Atgādinām, ka pēc cietušās personas vēlmes policijai ir tiesības pieņemt lēmumu par varmākas nošķiršanu no ģimenes. To ir iespējams izdarīt uz cietušās personas rakstveida pieteikuma pamata.

(Attēlam ir ilustratīva nozīme.)