Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Preiļu policisti īsteno labo darbu akciju "Atstarosim gaismu!" 2017. gada 18. decembris

Patriotiskajā mēnesī - novembrī, Valsts policijas kolēģi no Latgales reģiona pārvaldes vēlējās dāvināt prieku tām ģimenēm un bērniem, kam ikdienā neklājas viegli, sagādājot dāvanas bērniem, kuri dažādu iemeslu dēļ ir nonākuši policijas vai sociālā dienesta darbinieku redzeslokā.

Strādājot policijas darbu, jāatzīst, ka sastopamies ar situācijām, kad mazgadīgais vai nepilngadīgais likumpārkāpējs nonāk policijas redzeslokā, sākotnēji izdarot vieglu, taču tomēr - likuma pārkāpumu. Tad sarunās nereti noskaidrojas, ka likumpārkāpums ticis izdarīts sadzīviska iemesla dēļ, kam par pamatu var būt ģimenes trūcīgie dzīves apstākļi, skolas biedru aizvainojums, vecāku pārmērīga alkohola lietošana, emocionāla vardarbība vai pat vientulība un atbalsta trūkums. Tad, tieši šādos apstākļos, notiek bērna pirmā tikšanās ar policijas darbinieku. Tādēļ jo īpaši svarīgi pievērsties bērniem un parādīt, ka no policista nav jābaidās; ka tas ir draugs, pie kura vērsties, ja nepieciešama palīdzība grūtā dzīves situācijā.

Lai rosinātu bērniem pozitīvas emocijas, novembrī ikviens Latgales reģiona pārvaldes Preiļu iecirkņa darbinieks tika aicināts iesaistīties labo darbu akcijā „Atstarosim prieku!". Akcijas laikā starp Policijas dienu un Ziemassvētkiem tika dāvinātas sarūpētās saldumu paciņas Riebiņu novada Rušonas pagasta bērniem, kuri dažādu iemeslu dēļ ir nonākuši policijas vai sociālā dienesta darbinieku redzeslokā.Pirmās 26 paciņas jau ir nogādātas.

Tas bija liels pārsteigums un patiess saviļņojums mazajiem ķipariem un viņu ģimenēm. Daži no viņiem, ieraugot, ka pagalmā iebrauc policijas mašīna ar ieslēgtām bākugunīm un no tās laukā, priecīgi ar dāvanām, kāpj policijas tēli – runcis Rūdis un bebrs Bruno, emocionāli sagaidīja likumsargus. Daži bērni noskaitīja policistiem dzejoļus, kādam bērnam pat bira prieka asaras. Kopā ar saldumu pakām bērni saņēma arī balonus, atstarotājus un piezīmju blociņus.

Foto - ilustratīvs.