Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Valsts policijas simtgades pulkstenis - policista rokām darināts! 2017. gada 5. decembris

Ieskandinot Valsts policijas tuvojošos simtgadi, vakar Valsts policijas centrālajā ēkā, nonāca īpaša dāvana – pulkstenis cilvēka augumā. Pulksteni izdomājis un savām rokām izgatavojis mūsu kolēģis - Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas Patruļdienesta rotas jaunākais inspektors Salvis Zēla.

Pastāstiet vairāk par sevi, cik ilgi strādājat Valsts policijā?

- Valsts policijā strādāju kopš 1991.gada. Esmu patruļdienesta rotas jaunākais inspektors. Man ļoti patīk darbs ārpus telpām, neesmu no tiem cilvēkiem, kuri var visu dienu sēdēt kabinetā pie datora.

Ko Jums nozīmē darbs Valsts policijā?

- Es izvēlējos darbu policijā, jo gribēju strādāt taisnības vārdā, vēlējos risināt un atrisināt cilvēku problēmas. Man ir svarīgi, lai labais uzvar. Kolēģi mani parasti raksturo, kā cilvēku, kurš vēlas, lai viss notiktu skaidri un atklāti.

Kas Jums devis lielāko gandarījumu strādājot šos gadus Valsts policijā?

- Lielāko gandarījumu man dod tas, ka jaunie darbinieki ieklausās, mācās un ņem vērā manu pieredzi.

Kā Jums radās ideja dāvināt pulksteni?

- Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Cēsu iecirknī pirms kāda laika bija remonts. Par godu tam nolēmu uzmeistarot pulksteni, kuru pēcāk novietojām pirmā stāva foajē. Esmu pamanījis, ka brīžos, kad pie mums ierodas kolēģi no citām Valsts policijas struktūrām, šis pulkstenis ne reizi vien cilvēkos ir izraisījis sajūsmu. Pie tā tiek rīkotas foto sesijas un kolēģi vaicā kurš ir tā autors? 
Tuvojoties Valsts policijas simtgadei, vēlējos mums visiem sagādāt kaut ko īpašu. Ja pulkstenis, kas atrodas Cēsu iecirknī, cilvēkiem sagādā prieku, tad nolēmu ko līdzīgu dāvāt arī visai Valsts policijai. 
Ideja par šādu dāvanu man radās gadu atpakaļ. Lai gan pats process – pulksteņa uzmeistarošana, prasīja aptuveni trīs diennaktis, materiālu sagādāšanā pagāja pāris mēneši. Galvenais bija ciparnīcas un rādītāju izgatavošana.

Vai šim pulkstenim līdz nāk arī kāds vēstījums?

- Valsts policija šobrīd vairs nevar strādāt bez mērierīcēm. Arī pulkstenis ir viena no mērierīcēm. Nodomāju, ja mums Cēsīs ir šāda mērierīce, tad droši vien arī centrālajā Valsts policijas ēkā būtu vajadzīga sava mērierīce, kas mēra ne tikai laiku, bet arī Valsts policijas izaugsmi. 
Pašlaik visi gatavojas Latvijas simtgadei. Par godu šim notikumam tiek atklāti pieminekļi, stādīti ozoli un darītas vēl dažādas lietas. Ar savu dāvanu vēlos vērst uzmanību uz to, ka lieliem soļiem tuvojas arī Valsts policijas simtgade.
Pieļauju, ka vēl neviens mūsu lielajiem svētkiem nav sācis gatavot kaut ko īpašu. Šis nu varētu būt tāds kā pirmais vēstījums. Pulkstenī ir attēlotas policista izdienas nozīmītes un pakāpes – sākot no ierindnieka līdz ģenerālim, tātad viss policista karjeras cikls.

Ceram, ka šis pulkstenis precīzi mērīs Valsts policijas labo nodomu, lielo darbu un cerību stundas.