Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Pļavniekos iedzīvotāji ziņo par stipri piedzērušos māti, kura apgāzusi ratiņus ar zīdaini 2017. gada 27. novembris

Svētdien, 26. novembrī, Valsts policija saņēma informāciju no iedzīvotājiem par to, ka Rīgā, Pavasara gatvē, sieviete un vīrietis alkohola reibumā staigā pa daudzdzīvokļu namu pagalmiem, stumjot bērnu ratiņus. Iedzīvotāji ziņoja, ka sieviete stiprā alkohola reibuma dēļ knapi turoties kājās un esot pat apgāzusi ratiņus.

Notikuma vietā ieradās Valsts policijas Rīgas Ķengaraga iecirkņa policisti un Rīgas pašvaldības policija. Iedzīvotāju sacītais apstiprinājās – policisti uz ielas sastapa 1992. gadā dzimušu sievieti ar ratiņiem, kuros atradās zīdainis ar noberztu un asinīm klātu seju. Turpat netālu stāvēja sievietei pazīstams vīrietis, ar kuru viņa iepriekš bija kopā staigājusi, savukārt bērna tēva blakus nebija. Sarunājoties ar policistiem, sieviete uzvedās rupji un agresīvi.

Notikuma vietā tika pieaicināti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests mediķi, kuri zīdaini nogādāja ārstniecības iestādē. Savukārt 2,39 promiļu reibumā esošā bērna māte tika aizturēta un nogādāta policijas iecirknī.

Saistībā ar notikušo Valsts policijā uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 174. panta otrās daļas – par cietsirdīgu vai vardarbīgu apiešanos ar mazgadīgo, ja ar to mazgadīgajam nodarītas fiziskas vai psihiskas ciešanas un ja tās nodarījušas personas, no kurām cietušais ir materiāli vai citādi atkarīgs. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods. Tāpat Rīgas pašvaldības policija sievietei ir sastādījusi administratīvo pārkāpumu protokolu pēc Administratīvo pārkāpumu kodeksa 171. panta – par aizbildnības vai aizgādnības izmantošanu, kaitējot aizbilstamajam vai aizgādnībā esošajam. Par šādu pārkāpumu soda ar īslaicīgu brīvības atņemšanu vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Bērna māte šobrīd atrodas izolatorā un likumsargi lems par drošības līdzekļa piemērošanu šai personai.

Rīgas bāriņtiesa šodien, 27.novembrī, ar vienpersonisko lēmumu ir pārtraukusi aizgādības tiesības vecākiem.

Izsakām pateicību iedzīvotājiem, kuri, redzot nelaimē nonākušu un bezpalīdzīgu bērnu, nepalika vienaldzīgi un ziņoja par notikušo policijai.

(Ilustratīvs attēls: pixabay.com.)