Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Piektdien Rīgā aizturēts zvanītājs par viltus spridzekli 2017. gada 1. septembris

Šodien, 1. septembrī, pulksten 12.07 uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112 piezvanīja vīrietis un paziņoja, ka konkrētā Spīķeru ielas namā, kurā atrodas noliktavas un veikals, esot ievietots spridzeklis. Ziņotājs apgalvoja, ka nevarot atklāt, kas viņam sniedzis šo informāciju. Vīrietis atzina, ka dotajā brīdī atrodas pie minētā nama un aprakstīja, kā izskatās.

Notikuma vietā ieradās Valsts policijas pretterorisma vienība “OMEGA”, Rīgas Latgales iecirkņa policisti, Rīgas pašvaldības policija, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests un Neatliekamās medicīniskās dienests. Kā ierasts šādos gadījumos, no ēkas tika evakuēti iedzīvotāji un “OMEGA” veica pārbaudi. Pārbaudes laikā informācija par spridzekli neapstiprinājās.

Turpat uz ielas atradās aprakstam atbilstošs vīrietis, kurš, pēc likumsargu rīcībā esošās informācijas, veicis viltus zvanu. Likumsargi 1976. gadā dzimušo aizdomās turēto aizturēja. Jāpiebilst, ka aizturēšanas brīdī viņš atradās 2,53 promiļu stiprā alkohola reibumā un savu rīcību paskaidrot nevarēja.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 231.1 pirmās daļas – par apzināti nepatiesa paziņojuma par sprāgstošas vielas vai materiālu vai spridzināmās ietaises ievietošanu vai novietošanu. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu. Turklāt šādos gadījumos zvanītājam par viltus spridzekli ir jāsedz arī zaudējumi, kas radušies konkrētajā adresē esošajiem uzņēmumiem.

(Attēlam ir ilustratīva nozīme.)