Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Kopīgiem spēkiem no iespējamās nelaimes izglābj divus mazgadīgus bērnus! 2017. gada 25. augusts

Pateicoties vērīgiem iedzīvotājiem, kuri ziņoja Ogres novada Sociālā centra darbiniekiem, un operatīvai starpinstitucionālai sadarbībai ar Ogres novada pagasta bāriņtiesu, Valsts policijas un Ogres novada pašvaldības policijas pārstāvjiem, izglābti divi mazgadīgi bērni no iespējamās nelaimes un veselības apdraudējumiem. Valsts policijā par notikušo uzsākta resoriskā pārbaude.

22.augustā ap pulksten 11.00 Ogres novada Sociālā centra darbinieki no līdzcilvēkiem saņēma informāciju, ka trīsgadīga meitenīte atrodas viena mājās, savukārt māte kopā ar 2016.gadā dzimušo zīdaini pirms vairākām stundām devusies prom un nav atgriezusies mājās.

Reaģējot uz informāciju, Ogres novada Sociālā centra darbinieki devās uz meitenītes dzīvesvietu, lai izvērtētu radušos situāciju. Ierodoties notikuma vietā, Sociālā centra darbinieki iekļuva mājā, atrada cieši aizmigušu trīsgadīgu meitenīti, kura gulēja netīrās drēbēs un turpat gultā nokārtojusi savas dabiskās vajadzības.

2014.gadā dzimusī meitenīte nekavējoties nogādāta Ogres novada Sociālajā centrā, kur nomazgāta, pārģērbta tīrās drēbēs un pabarota, un vēlāk, pēc veselības stāvokļa izvērtēšanas, aizvesta uz Krīzes centru bērniem, kur viņai sniegta sociālā un psiholoģiskā palīdzība.

Lai pēc iespējas ātrāk un operatīvāk atrastu bērna māti, Ogres novada Sociālā centra pārstāvji sazinājās ar Ogres novada pašvaldības policiju, Valsts policiju un Ogres novada pagasta bāriņtiesu un lūdza palīdzību sievietes meklēšanā. Ogres novada pašvaldības policists Andris Brīvulis, kurš tobrīd atradās atvaļinājumā, aktīvi iesaistījās meklēšanā un jau pēc īsa laika netālu no gatera atrada novietotu automašīnu, kurā atradās mazās meitenītes nepilnu gadu vecais brālis. Apskatot automašīnu, tika konstatēts, ka durvis nav aizslēgtas un brīvi var piekļūt mazulim, lai sniegtu nepieciešamo palīdzību. Par to nekavējoties tika ziņots Valsts policijai. Ierodoties norādītajā adresē, Ogres novada pašvaldības policists izstāstīja Valsts policijas un Ogres novada Sociālā centra darbiniekiem, ka automašīnas atrašanas brīdī tajā skanēja skaļa mūzika, logi bija aizsvīduši un mazulis gulējis piesprādzēts bērnu pārvietojamā krēslā.

Nekavējoties tika izsaukta Neatliekamā medicīniskā palīdzība. Kamēr tā tika gaidīta, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ogres iecirkņa darbinieki devās apskatīt tuvumā esošo teritoriju, kur arī atrada bērnu māti guļam alkohola nogurdinātu kopā ar vēl diviem vīriešiem.

No miega pieceltā 1993.gadā dzimusī sieviete paskaidroja, ka ik pa laikam apraudzīja zīdaini, nomainīja autiņbiksītes un viņu pabaroja. Tomēr Sociālā centra darbinieki un Valsts policisti šajos skaidrojumos klausījušies ar šaubām, jo Andra Brīvuļa redzētais liecināja par pretējo.

Ogres novada pašvaldības policijas darbiniekam Andrim Brīvulim redzētais izraisa nepatīkamas emocijas: “Mani šokē mātes attieksme pret saviem bērniem. Nevar mājās atstāt vienu pašu bērnu, otru paņemt līdzi, kaut kur nolikt malā un atpūsties pēc sirds patikas. Ir jābūt atbildības sajūtai!”.

Vispirms 2016.gadā dzimušais mazulis nogādāts medicīnas centrā, vēlāk nodots Sociālā aprūpes centra darbinieku gādīgajās rokās, kur zīdainim tiek sniegta nepieciešamā veselības un sociālās rehabilitācijas palīdzība.

Saistībā ar notikušo Valsts policijā ir uzsākta resoriskā pārbaude, savukārt Ogres novada pagasta bāriņtiesa ir lēmusi par aizgādības tiesību pārtraukšanu. Tāpat Ogres novada Sociālais dienests ir uzsācis sociālo darbu ar bērnu vecākiem.

Valsts policija izsaka pateicību tiem iedzīvotājiem, kuri nebija vienaldzīgi šajā situācijā un ziņoja, kā arī aicina arī turpmāk būt vērīgiem un situācijās, kad ir radušās aizdomas par bērnu drošību un veselības apdraudējumu, ziņot policijai, zvanot pa tālruni 110 vai vēršoties tuvākajā policijas iecirknī.

(Ilustratīvs attēls: pixabay.com)