Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Salaspilī atsavināti 1000 litri nezināmas izcelsmes dīzeļdegvielas 2017. gada 24. augusts

Valsts policija iepriekš bija saņēmusi informāciju, ka Salaspilī kādā angārā tiek glabāta nelegāla degviela. Vakar, 23. augustā, ap pulksten četriem pēcpusdienā Valsts policijas Salaspils iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas policisti ieradās angārā, lai veiktu pārbaudi. Telpā tika konstatētas mucas, kurās kopā atradās 1000 litru nezināmas izcelsmes šķidruma, kas pēc smakas atgādina dīzeļdegvielu (skat.attēlu). 

Tobrīd angāra teritorijā atradās tā īpašnieks, kurš atzina, ka mucās atrodas viņam piederoša dīzeļdegviela. Vīrietis apgalvoja, ka degviela paredzēta personīgai lietošanai, tajā pašā laikā atteicās atklāt, kur šo degvielu iegādājies. Tāpat vīrietis nespēja uzrādīt pirkumu apliecinošus dokumentus. Ņemot vērā, ka policistiem ir pamatotas aizdomas, ka degviela ir nelegāla, tā tika atsavināta un nozīmēta ekspertīze.

1961. gadā dzimušais angāra īpašnieks iepriekš nav nonācis policijas redzeslokā.

Saistībā ar notikušo pret vīrieti uzsākta administratīvā lietvedība pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 169./3 panta - par akcīzes preču iegādes un uzglabāšanas noteikumu pārkāpšanu.

Ja vīrietis nevarēs uzrādīt pirkuma čekus, apliecinot, ka degviela ir legāla, viņam būs jāsedz valstij nodarītais kaitējums un nelegālā degviela tiks iznīcināta. Par šādiem pārkāpumiem fiziskajām personām tiek piemērots naudas sods no 70 līdz 700 eiro.