Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Pateicoties drosmīgiem iedzīvotājiem, autobusā Sarkandaugavā aizturēts agresīvs narkomāns 2017. gada 23. augusts

Piektdien, 18. augustā, ap pulksten 12.00 48. maršruta autobusā, kas tobrīd brauca virzienā uz Sarkandaugavu, jauns vīrietis uzvedās neadekvāti. Proti, vīrietis ļoti skaļi runāja pa telefonu, rupji lamājoties, turklāt izskatījās lietojis narkotikas vai citas apreibinošās vielas.

18 gadus vecs jaunietis, kurš arī brauca šajā autobusā, palūdza vīrieti uzvesties klusāk. Šāds aizrādījums vīrieti sadusmoja vēl vairāk. Viņš piecēlās kājās, no somas izvilka nazi un devās jaunieša virzienā. Agresīvais vīrietis puisi satvēra aiz rokas un viņam pie kakla pielika nazi, draudot nodarīt miesas bojājumus.

Par laimi, tobrīd autobusā atradās vairāki drosmīgi pasažieri, kuri agresīvo vīrieti sagūstīja, neļaujot viņam nodarīt miesas bojājumus jaunietim. Pasažieri notverto narkomānu izsēdināja sabiedriskā transporta pieturā Sarkandaugavā, kas atrodas blakus Valsts policijas Rīgas Ziemeļu iecirknim. Tobrīd par notikušo tika informēti policisti un vīrietis nogādāts likumsargu rokās.

Aizturētais 1988. gadā dzimušais vīrietis jau iepriekš sodīts par narkotiku lietošanu un zādzībām nelielā apmērā.

Saistībā ar notikušo pret vīrieti uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 132. panta pirmās daļas – par draudiem izdarīt slepkavību vai nodarīt smagu miesas bojājumu, ja ir bijis pamats baidīties, ka šie draudi var tikt izpildīti. Par šādu noziegumu likumā paredzēta īslaicīga brīvības atņemšana vai piespiedu darbs, vai naudas sods. Tāpat pret vīrieti uzsākta administratīvā lietvedība par atrašanos narkotisko vai psihotropo vielu ietekmē.

Izsakām pateicību iedzīvotājiem, kuri izrādīja drosmi un pašaizliedzību, aizstāvot jaunieti, kuram draudēja briesmas. Tāpat aicinām ikvienu, redzot neadekvātas apreibinājušās personas, nekavējoties zvanīt policijai pa tālruni 110. Personas narkotisko vai psihotropo vielu ietekmē mēdz būt neprognozējamas, tāpēc nav vēlams ar viņām iesaistīties diskusijās.

Ar narkotisko vielu apriti saistītu noziegumu apkarošana ir viena no Valsts policijas prioritātēm un tam tiek izmantoti ievērojami policijas resursi. Ar katru gadu noziedzības līmenis samazinās, lielā mērā pateicoties arī tam, ka iedzīvotāji par šādiem gadījumiem ziņo.

(Attēlam ir ilustratīva nozīme.)