Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Balvu likumsargi operatīvi aiztur iespējamo baznīcas apzadzēju 2017. gada 22. augusts

Nedēļas nogalē Valsts policija saņēma informāciju, ka naktī uz sestdienu, 19. augustu, Balvos izņemot logu, iekļūts pareizticīgo baznīcā. Nenoskaidrota persona iekļūstot dievnamā, nozagusi naudas kastīti ar ziedojumiem. Saistībā ar notikušo uzreiz tika ierosināts kriminālprocess un policisti uzsāka ļaundara meklēšanas pasākumus.
VP Latgales reģiona pārvaldes Balvu iecirkņa Kriminālpolicijas likumsargi, veicot neatliekamās izmeklēšanas darbības, ka arī pārbaudot vairākas notikušā versijas, operatīvi noskaidroja iespējamā vainīgā personību un tajā pat dienā Gulbenes iecirkņa apkalpojamā teritorijā aizturēja aizdomās turēto – 1965.gadā dzimušo vīrieti. Turpinot darbu, iespējamās vainīgās personas dzīvesvietā tika veikta kratīšana, kuras laikā izņemti vairāki lietiskie pierādījumi, kā arī lielākā daļa nozagtās naudas. Jāpiebilst, ka iespējamais likumpārkāpējs agrāk jau nonāca policijas redzeslokā, ka arī iepriekš ir bijis tiesāts.
Pašlaik nozagtā nauda jau ir atgriezta likumīgajam īpašniekam – Balvu pareizticīgo baznīcai, savukārt aizturētajam vīrietim draud kriminālatbildība par zādzību, kas izdarīta, iekļūstot baznīcas telpās.
Pēc Krimināllikuma 175.panta 3.daļas, par zādzību, ja tā izdarīta, iekļūstot dzīvoklī vai citā telpā, vai ja tā izdarīta no glabātavas, ietaises, kas savieno glabātavas, vai transportlīdzekļa, — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.
(Ilustratīvs foto: pixabay.com)