Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Rīga centrā par laupīšanu aizturējām vīrieti un atguvām nolaupītās mantas 2017. gada 22. augusts

Naktī uz 22. augustu ap pulksten 01.00 Vecrīgā, Vaļņu ielā, pēc kopīgas alkohola lietošanas starp kādu vīrieti un viņa paziņu - ārzemju tūristu, izcēlies sadzīviska rakstura strīds. Tā rezultātā ārzemniekam vairākas reizes tika iesists pa seju. Kad cietušais bija pakritis, otrs vīrietis no viņa kabatas izvilcis mobilo telefonu un naudas maku. Pēc tam ļaundaris kopā ar trīs citiem paziņām, kuri, visdrīzāk, arī bija redzējuši notikušo, devušies pie taksometra šofera, lai viņus aizved prom. Ņemot vērā, ka taksometra šoferis bija redzējis notikušo, viņš atteicies sniegt savus pakalpojumus.

Tā nu kompānijai neatlika nekas cits, kā doties prom kājām. Par notikušo kāds aculiecinieks paziņoja Valsts policijai.

Noskaidrojot virzienu, kur laupītājs ar saviem paziņām devies, Rīgas Centra iecirkņa policisti devās viņus meklēt pa tuvāko apkārtni. Drīz vien Matīsa ielā policisti pamanīja aprakstam līdzīgas personas. Pārmeklējot aizdomās turēto 1993. gadā dzimušo vīrieti, pie viņa tika atrasts nolaupītais mobilais telefons un maks. Vīrietis tika aizturēts un nogādāts policijas iecirknī.

Tāpat kā laupīšanas liecinieki iecirknī tika nogādātas pārējās trīs personas. Jāpiemin, ka gan par laupīšanu aizdomās turētais vīrietis, gan viņa trīs kompanjoni izskatījās narkotisko vielu ietekmē. Tāpēc visām personām tika nozīmēta ekspertīze.

Jāpiemin, ka 1993. gadā dzimušais vīrietis policijas redzeslokā nav nonācis pirmo reizi. Viņš jau iepriekš sodīts par zādzībām un nelikumīgu kredītkartes izmantošanu.

Saistībā ar nupat izdarīto noziegumu šobrīd pret viņu uzsākts arī kriminālprocess pēc Krimināllikuma 176. panta pirmās daļas – par laupīšanu. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Ja ekspertīze apliecinās, ka personas atradušās narkotisko vai psihotropo vielu ietekmē, tad administratīvā kārtā tiks sauktas pie atbildības arī par šo pārkāpumu.

(Attēlam ir ilustratīva nozīme.)